Dlaczego warto zamieszkać w Poznaniu?

Dlaczego warto zamieszkać w Poznaniu?

Niskie bezrobocie i korzystne warunki mieszkaniowe – to cechy charakterystyczne Poznania. To miasto będące kwintesencją „poznańskiej gospodarności” ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Dlaczego warto zostać jego mieszkańcem?

Łatwo o pracę

Rynku pracy Poznaniowi pozazdrościć może każde inne polskie miasto – wskaźnik bezrobocia to zaledwie 1,1 procent, co oznacza jedynie ok. 4 tys. osób bez pracy na ponad pół miliona mieszkańców. Innymi słowy, by pozostać bez jakiegokolwiek źródła dochodu, trzeba się naprawdę postarać.

Poznań to szczególnie atrakcyjne miasto dla specjalistów od finansów i inwestycji, programistów, analityków systemów komputerowych, kierowników produkcji, lekarzy, pielęgniarek, ale oczywiście w innych branżach też można znaleźć zatrudnienie.

Brakuje kwalifikacji? Poznań to idealne miejsce do zdobywania wiedzy. W mieście działają 23 uczelnie, w tym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny.

Miejsce na innowacje

Poznań szczególnym wsparciem darzy początkujących przedsiębiorców, dlatego przyciąga do siebie coraz więcej start-upów. Z myślą o młodych firmach z branży nowych technologii uruchomiono Strefę +jeden, specjalną przestrzeń, w której młodzi przedsiębiorcy mogą się wymieniać wiedzą i doświadczeniem. Prężnie rozwijają się także centra coworkingowe.

Nie ma miejsca na nudę

Poznań tętni życiem i każdy znajdzie tutaj rozrywkę właśnie dla siebie. Jest gdzie jeździć na rowerze, uprawiać rozmaite sporty, spacerować wśród zieleni. Galerie handlowe oferują coś więcej niż tylko sklepy. Są muzea, teatry, kameralne kina i nowoczesne multipleksy. Kluby dla imprezowiczów i klimatyczne knajpki dla wolących spokojniejszą atmosferę. Można pójść na mecz Lecha albo wziąć udział w jednym z licznych festiwali.

Gdzie znaleźć mieszkanie?

Potrzeby mieszkaniowe poznaniaków są coraz większe. Część tych potrzeb zaspokajają bloki z wielkiej płyty budowane w czasach PRL, oraz stara zabudowa obejmująca zarówno te wysłużone kamienice, jak i budynki po rewitalizacji. To jednak za mało, zresztą nie wszyscy są fanami mieszkań sprzed kilku dekad.

Według prognoz, do 2050 roku ludność Poznania znacząco się powiększy, do czego deweloperzy przygotowują się już dzisiaj. Wiele nowych projektów, jak np. oferta dostępna na red-co.net, to mieszkania budowane w zupełnie innym standardzie – metraż jest większy, lokale mają duże, przestronne balkony, są miejsca na szafy wnękowe, pokoje łatwo umeblować i dostosować do swoich potrzeb.

Powiązane artykuły

Leave a Comment