Jak ożywić szarą łazienkę w drewnie? – dodatki i ich rozmieszczenie

Jak ożywić szarą łazienkę w drewnie - dodatki i ich rozmieszczenie

Płytki łazienkowe imitujące drewno stają się coraz popularniejsze. Mogą występować w wielu różnych odcieniach, włącznie z szarym. Kolor ten jest modny i elegancki, idealnie sprawdza się w stylistyce minimalistycznej, skandynawskiej czy industrialnej. W przypadku szarej łazienki w drewnie ostateczny charakter nadają jej odpowiednio dobrane dodatki. Dowiedz się jak najlepiej dopasować je do wnętrza, żeby osiągnąć wymarzony efekt.

Czy szara łazienka musi być nudna?

Dodatki determinują jaki osiągniemy ostateczny efekt, dlatego już w czasie projektowania łazienki warto zastanowić się, czego dokładnie chcemy, nie tylko wybierając dobre płytki np. na Klink.pl, ale także dopasowane elementy ozdobne. Dzięki uniwersalności szarego koloru i delikatnemu deseniowi imitującemu naturalne drewno wnętrze łazienki może nabrać niepowtarzalnej elegancji. Chcąc pozostawić ją chłodną, minimalistyczną i spokojną, wystarczy sięgnąć po dodatki w bieli, szarości lub beżu. Celowe unikanie ożywiających barw może okazać się bardzo trafionym zabiegiem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby sięgnąć po soczyste zielenie, a nawet róże lub fiolety.

Jak ożywić szare wnętrze?

Projektując wnętrze, warto szukać inspiracji i wiedzy. Można zapoznać się na przykład z artykułem: Płytki ceramiczne jak drewno: jakie dodatki wkomponować w szarość łazienki? Najpopularniejszym kolorem, po który sięgają posiadacze szarych łazienek w drewnie jest zielony. Kolor ten jest wymarzony do takiego wnętrza (szczególnie w postaci roślin), ponieważ komponuje się z naturalnym wyglądem drewna i wspaniale ożywia neutralną szarość. Warto pamiętać, że niektóre dodatki pozostaną z nami na długo, dlatego trzeba gruntownie przemyśleć jak mają wyglądać, dotyczy to zwłaszcza uchwytów na ręczniki lub papier toaletowy, które są przytwierdzone do ściany. Jeśli zdecydujemy się na kolor złoty, osiągniemy efekt glamour, mogą one być również srebrne lub czarne. Najmniej będzie rzucało się w oczy matowe srebro.

Zmienne dodatki

Niektóre elementy dekoracyjne mogą być zmienne, na przykład ręczniki, zasłonki, mydelniczki, dywaniki lub świeczniki. W ich przypadku można pozwolić sobie na większe szaleństwo, jednak zdecydowanie warto unikać mieszania różnych kolorów, ponieważ wprowadzi to niepotrzebny chaos i bałagan, które z pewnością nie będą służyły nowoczesnemu, eleganckiemu wyglądowi. Wśród wyrazistych kolorów, oprócz zieleni, możemy wybrać również niebieski, turkusowy, czerwony, różowy, fioletowy lub czarny. Dodatki warto rozmieszczać w różnych miejscach łazienki, na ścianie można zawiesić ręczniki i szlafroki, na półeczce kolorowy świecznik lub doniczkę, a pod wanną dywanik. Jeśli zadbamy o harmonię barw, z pewnością osiągniemy w ten sposób idealny efekt.

Powiązane artykuły

Leave a Comment