Jak ustawić narożnik w małym pokoju?

Jak ustawić narożnik w małym pokoju

Narożnik, mimo swoich gabarytów, dobrze sprawdza się także przy niewielkich metrażach. Aby uzyskać piękną i wygodną aranżację, należy jednak odpowiednio zaplanować jego ustawienie. Jakie opcje sprawdzają się najlepiej w takiej sytuacji?

Narożnik w małym pokoju – czy to dobre rozwiązanie?

W niewielkich pomieszczeniach przestrzeń jest niezwykle cenna. Nie ma w nich miejsca na pomyłki. Dlatego narożnik, który zazwyczaj jest masywnym meblem, może wydawać się złym pomysłem. Jednak produkt tego typu ma wiele zalet, których szkoda byłoby nie wykorzystać. Dlatego narożnik w małym pokoju może być doskonałym pomysłem. Kluczem do udanej aranżacji jest dobór mebla oraz jego właściwe ustawienie. Przy uwzględnieniu właściwości pomieszczenia oraz narożnika jesteśmy w stanie osiągnąć ciekawą, oraz wygodną aranżację. Tego typu mebel dzięki swojej konstrukcji świetnie sprawdza się także w kawalerkach o otwartej przestrzeni. Jeden z boków narożnika można wykorzystać wtedy jako element, który może oddzielić, chociażby aneks kuchenny od części rekreacyjnej.

(https://domar.pl/kategorie/salon/ – wyposażenie salonu)

Odpowiedni narożnik to podstawa

Zanim jednak odpowiednio ustawimy narożnik, musimy znaleźć mebel idealny do niewielkiego wnętrza. Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim – dopasowane pod kątem wymiarów. Najczęściej w przy niezbyt dużym metrażu lepiej sprawdzają się małe meble. Jednak przy odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni nawet w niewielkim pokoju może zagościć odrobinę większy narożnik. Warto jednak zwrócić również uwagę na sam design konkretnego produktu. W małych pomieszczeniach lepiej zdecydować się na modele o lekkim wyglądzie. Model nowoczesny, na nóżkach, gładki, w jasnych kolorach świetnie się sprawdzi w niewielkich pomieszczeniach. Przed zakupem dobrze jest dokładnie obejrzeć interesujący nas narożnik. Wrocław, Kraków czy Trójmiasto – najlepiej jest sprawdzić zaufane sklepy meblowe.

Narożnik w kącie i pod ścianą

Narożnik to zazwyczaj spory mebel, który trzeba odpowiednio ustawić. W małym pokoju dobrze jest zdecydować się na niezawodne, popularne rozwiązania. Takie właśnie jest ustawienie narożnika w kącie. Dzięki temu możemy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Narożnik, dzięki swojej konstrukcji, naturalnie wpasowuje się w kąt pokoju. Pozwala to pozostawić środek pomieszczenia do naszej dyspozycji, a poruszanie się po pokoju jest ułatwione. Jednak narożnik nie musi być ustawiony w kącie. Dobrym pomysłem jest umieszczenie wyłącznie jednego boku pod ścianą. Pozwala to urozmaicić przestrzeń. Narożnik ustawiony w ten sposób może być także ciekawym sposobem na odgraniczenie różnych stref w pomieszczeniu, takich jak, przykładowo, aneks kuchenny i reszta salonu.

Nietypowe ustawienie

W niewielkim pomieszczeniu zazwyczaj nie ma zbyt wiele miejsca na eksperymenty czy nietypowe rozwiązania. Jednak czasem lepiej sprawdza się kreatywna aranżacja wnętrza. Niewielki, kompaktowy narożnik można ustawić trochę dalej od ściany. Jest to ciekawe rozwiązanie przede wszystkim w bardziej otwartych przestrzeniach. Wtedy narożnik można wykorzystać jako element rozdzielający wnętrze i wygospodarować przestrzeń pełniącą funkcję przedpokoju czy oddzielić aneks kuchenny. Osoby, które nie boją się odważnych rozwiązań i dysponują niewielkim meblem, mogą spróbować ustawić narożnik po skosie. Ciekawą opcją jest także zestawienie ze sobą tyłu komody lub bufetu oraz narożnika. Takie rozwiązania są ciekawe i, przy odpowiednim planowaniu, mogą sprawdzić się także w niewielkich wnętrzach.

Powiązane artykuły

Leave a Comment