Ręczniki kąpielowe — czym kierować się przy ich wyborze?

Ręczniki kąpielowe — czym kierować się przy ich wyborze?

Ręczniki kąpielowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Powinny być chłonne, miękkie i delikatne, aby zaraz po wyjściu spod prysznica szybko osuszały naszą skórę. Choć muszą być przede wszystkim funkcjonalne, to niebagatelne znaczenie dla estetyki całego pomieszczenia może mieć ich kolor i wzór. Ważna jest również ich wielkość. Czym kierować się przy wyborze ręcznika kąpielowego? Podpowiadamy.

Materiał ręcznika kąpielowego

Najważniejszym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, wybierając ręczniki kąpielowe, jest rodzaj materiału, z którego wykonane są te produkty. Obecnie producenci oferują wiele modeli wytworzonych z różnych materiałów. Najbardziej tradycyjne są ręczniki bawełniane, które dobrze chłoną wodę i produkowane są z naturalnego i przyjaznego dla skóry materiału. Są to najbardziej tradycyjne modele.  

Dużą popularnością cieszą się też ręczniki bambusowe, które charakteryzują się właściwościami antybakteryjnymi i antygrzybicznymi, a dodatkowo nie powodują alergii. Dobrze chłoną wilgoć a także nieprzyjemne zapachy. Są też delikatne dla skóry. Z kolei wśród pływaków największą popularnością cieszą się modele z mikrofibry. Ich największą zaletą jest fakt, iż doskonale chłoną wodę, a dodatkowo bardzo szybko schną, są cienkie i mało ważą.

Wielkość i gramatura ręcznika kąpielowego

Kolejnym istotnym aspektem jest wielkość ręcznika kąpielowego — powinna być ona dopasowana do naszego wzrostu. Wysokie osoby mogą sięgnąć np. po rozmiar 100 x 180 cm. Do codziennego użytku przez osoby dorosłe doskonale sprawdzają się również wersje o wymiarach 70 x 140 cm. Dla dzieci z kolei wystarczające będą modele o wielkości 50 x 100 cm.  

Wybierając ręczniki plażowe, należy zwrócić uwagę również na ich gramaturę. Określa ona ciężar 1 metra kwadratowego tkaniny wyrażonej w gramach. Im ta waga jest wyższa, tym lepszej jakości jest produkt — będzie charakteryzował się miękkością, chłonnością i estetycznym wyglądem. Te wszystkie cechy posiadają już modele o gramaturze 500 g/m2.

Sprawdź:  Jakie zalety mają barwniki do żywicy epoksydowej?

Wzór i kolor ręcznika kąpielowego

Ostatnim elementem, który warto wziąć pod uwagę, decydując się na kupno ręcznika kąpielowego, jest jego kolor i wzór. Powinien być dopasowany do naszej łazienki. Najbardziej uniwersalne modele to te w odcieniu bieli, które pasują absolutnie do każdego wnętrza, a jednocześnie dają poczucie czystości i elegancji. Chętnie wybierane są również kolorowe tekstylia, ponieważ tworzą kontrastowe połączenie z wyposażeniem łazienki i mogą stanowić jej dekoracje.

Powiązane artykuły

Leave a Comment