Sofa glamour do salonu Ideal Meble

Sofa glamour do salonu Ideal Meble

Sofy glamour wykorzystywane są nie tylko do aranżacji w stylu glamour, ale również do wielu innych. Nawet styl loftowy potrafi korzystać z elementów, w tym z sof glamour.  Dostępne sofy glamour zdecydowanie różnią się od siebie. Jaką sofę wybrać, która jest na prawdę w stylu glamour.

Kiedy zdecydujemy się na zakup do naszego salonu sofy glamour mamy do dyspozycji naprawdę wiele sof. Najłatwiej będzie je podzielić na dwie podstawowe grupy. Sofy glamour nowoczesne i sofy glamour stylowe. Jak to możliwe, że jeden styl sięga po tak bardzo różniące się od siebie produkty?  Odpowiedź jest prosta.

Sofa Chesterfield Madame (foto: IdealMeble.pl)
Sofa Chesterfield Madame (foto: IdealMeble.pl)

Jedną z zasad stosowanych w stylu glamour jest eklektyzm, dlatego styl glamour nie boi się tego co stare, klasyczne i tego co nowe, zaskakujące. Co więcej styl glamour nie ma nic przeciwko temu aby łączyć w jedno stare z nowym, dlatego możemy trafić na barokowe krzesło wykonane z tworzywa.

Sofa glamour nowoczesna.

Jeśli gustujemy w przedmiotach i wnętrzach nowoczesnych, o prostych kształtach warto poszukać sofy glamour wśród nowoczesnych mebli. Taka sofa glamour może mieć prostą formę, ale wykończenia jej powinny być eleganckie, kojarzyć się z luksusem. Mogą to być np.: złote nóżki, ozdobne guziki czy pinezki.

Sofa Glamour Piryt 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)
Sofa Glamour Piryt 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Tapicerka sofy powinna być również elegancka. Mogą być to welury, velvety, plusze, aksamity, żakardy czy bardzo modne w ostatnim czasie tkaniny boucle

Sofa glamour stylowa.

W stylu glamour mile widziane są meble stylowe, lub stylizowane. Dlatego miłośnicy tego stylu chętnie sięgają po piękne sofy chesterfield. Głęboko pikowane sofy glamour wyglądają bardzo elegancko i prestiżowo, a przy dają duże możliwości do modyfikacji. Srebrne , czy złote nóżki, do tego pasujące pinezki tapicerskie i guziki kryształowe potrafią przekształcić najbardziej klasycznego chesterfielda w królową salonów.

Sofa Glamour Elba 2 osobowa z kryształkami (foto: IdealMeble.pl)
Sofa Glamour Elba 2 osobowa z kryształkami (foto: IdealMeble.pl)

Fotel glamour

Fotel glamour na pewno będzie doskonałym dopełnieniem wypoczynku. Może być też meblem samodzielnym i miejscem azylu swoich gospodarzy. Taki fotel glamour to nie tylko miejsce odpoczynku po całym dniu, to też ozdoba salonu, czy sypialni.

Fotel Glamour Irene (foto: IdealMeble.pl)
Fotel Glamour Irene (foto: IdealMeble.pl)

Mamy do dyspozycji fotele niskie bardzo często o budowie kubełkowej, lub z wysokim oparciem typu fotel Uszak. Tak jak przy wyborze sofy możemy zdecydować się na fotel glamour nowoczesny, lub fotel chesterfield glamour rodem z wiktoriańskiej anglii.

Stolik glamour

Trudno sobie wyobrazić zestaw wypoczynkowy bez małego kawowego stolika. Abyśmy byli zadowoleni z wyboru warto jest zastanowić się jak duży powinien być nasz stolik glamour. Jeśli chcemy aby na naszym stoliku znajdowały się dekoracje, taca z cukiernicą i świecznikiem, czy wazon z kwiatami musimy to przewidzieć przy wyborze stolika. Popularnym rozwiązaniem są też zestawy stolików glamour.

Powiązane artykuły

Leave a Comment