Stoliczku nakryj się! Czyli słów kilka o pięknych i funkcjonalnych stolikach do kawy

Stoliczku nakryj się! Czyli słów kilka o pięknych i funkcjonalnych stolikach do kawy

Współczesne stoliki kawowe to przepiękne meble, które nadadzą każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Na co zwracać uwagę przy doborze odpowiedniego stolika kawowego? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Nie tylko na kawę

Stolik kawowy to bardzo ciekawy element wystroju wnętrza. Chociaż jego nazwa sugeruje dość wąskie zastosowanie tego typu mebla, tak naprawdę stolik kawowy może mieć mnóstwo różnych zastosowań. Może oczywiście, jak sugeruje jego nazwa, służyć jako stolik na którym z przyjemnością położymy naszą popołudniową filiżankę z ulubionym napojem kawowym. Jednak taki typ stolika z powodzeniem sprawdzi się też w innej roli: stoliczka-kwietnika na którym położymy wazon z kwiatami czy też zaprezentujemy pięknie wydany album z fotografiami. Zastosowanie takie stolika niewielkich rozmiarów ograniczone jest w zasadzie jedynie naszą fantazją. Bardzo ciekawie wygląda również zestawienie kilku różnych stolików kawowych obok siebie. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych wzorów stolików o różnych kształtach i kolorach, sprzedawanych pojedynczo, jak i w oryginalnych zestawach.

Małe dzieła sztuki

Współczesne stoliki kawowe to nierzadko prawdziwe perełki designu! Stolik kawowy może być wykonany z najróżniejszych materiałów: drewna, metalu, szkła czy nawet plastiku. Bardzo dużą popularnością cieszą się też stoliki wykonane z łączonych materiałów. Dokonując wyboru tego typu mebla należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i gabaryty. Jeśli planujemy wykorzystać stolik zgodnie z jego przeznaczeniem, warto wybrać powierzchnię, którą łatwo będzie utrzymać w czystości. Warto też wziąć pod uwagę, iż zabrudzenie z reguły są mniej widoczne na meblach w ciemnych kolorach. Ponadto stolik powinien być dopasowany wysokością do zestawu wypoczynkowego, czy fotela przy którym zamierzamy go postawić. Jeśli poszukujemy stolika z przeznaczeniem stricte dekoracyjnym, warto postawić na bardziej fantazyjne projekty! Do wyboru jest wiele oryginalnych stolików (np. metalowe czy szklane stoliki o oryginalnych kształtach). Wybierając stolik kawowy pewnością będzie stanowił atrakcyjną ozdobę salonu czy też kącika wypoczynkowego.

Sprawdź:  Oferty mebli do domu dobrych w sklepach internetowych

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając stolik kawowy warto zwrócić uwagę na kształt blatu. Jeśli w domu są dzieci, bezpieczną opcją będzie wybór okrągłego stolika lub mebla z zaokrąglonymi rogami. Przy wyborze stolika nie możemy pominąć też kwestii wielkości pomieszczenia. Jeśli nie ogranicza nas przestrzeń warto zastosowań kilka stolików o różnych wysokościach umieszczonych obok siebie. Z kolei w niewielkich wnętrzach sprawdzą się stoliki pojedyncze oraz te posiadające na przykład wbudowane szuflady. Dobrą opcją będzie też stolik rozkładany. Ciekawą propozycją są też stoliki typu 2w1, na przykład stolik z funkcją lampy w jednym.

Powiązane artykuły

Leave a Comment