Wyroby hutnicze w budownictwie rodzinnym i przemysłowym

Wyroby hutnicze w budownictwie rodzinnym i przemysłowym

Szeroko rozumiane bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie w przemyśle, budownictwie i rolnictwie. Tutaj nie ma miejsca na żadne kompromisy. Potrzebne są rozwiązania o dużej wytrzymałości i rewelacyjnej jakości, które można zastosować do wielu konstrukcji. Kraty pomostowe mają wszechstronne zastosowanie, co czyni je uniwersalnymi i chętnie używanymi produktami. Spełniają nawet najbardziej wygórowane wymagania inwestorów.

Właściwości krat pomostowych

Kraty pomostowe to stalowe elementy, których konstrukcja składa się z wielu, ułożonych prostopadle i równolegle płaskowników. Tworzą one siatkę o różnej wielkości oczek. Kraty wema – pomostowe najczęściej produkuje się ze stali, która dzięki właściwej obróbce pozwala na długotrwałe wykorzystywanie krat. Ich właściwościami są: duża wytrzymałość, stabilność i  trwałość, odporność na korozję, a także na  warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne oraz na ogromny ciężar: ludzi, pojazdów i maszyn przemysłowych. Uważane są za podstawę bezpieczeństwa i stabilności.  Choć wytrzymują duży ciężar, są dość lekkie, więc łatwo można je przenosić z miejsca na miejsce. Nie wymagają skomplikowanej konserwacji w postaci piaskowania czy malowania, co oznacza, że są ekonomiczne w użytkowaniu.

Zastosowanie krat pomostowych

Powszechnie wykorzystuje się je do budowy infrastruktury i konstrukcji, takich jak chodniki, platformy, mosty, pomosty, rampy i wiele innych. To niemal standardowy materiał  do budowy wycieraczek, ciągów komunikacyjnych i technicznych wykorzystywanych przez służby. Znajdują swoje zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, np: do budowy podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami, matek z wózkami. Kraty serrated prasowane stosuje się bardzo często jako wycieraczki wejściowe. Dobiera się je indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Dla zwiększenia bezpieczeństwa robi się kraty prasowane serrated na dwóch płaskownikach. Świetnie sprawdzają się  przy wejściach, gdzie są duże ciągi komunikacji np. wejścia do galerii handlowych, uczelni. Kraty serrated – nacinane używa się także do produkcji regałów przeznaczonych do sklepów wielkopowierzchniowych, hurtowni i magazynów.

Sprawdź:  Zadbaj o komfort termiczny w swoim domu

Najwyższe budowlane kanony estetyki

Ogólnie znane jest wykorzystanie krat pomostowych w przemyśle i szeroko rozumianym budownictwie.  Mają one jeszcze mniej oczywiste zastosowanie- używane są w architekturze krajobrazu, np. przy budowaniu ścieżek w parkach miejskich, czy terach zielonych, skwerach i trawnikach. Ich estetyczny wygląd oraz funkcjonalność sprawiają, że wzrasta zainteresowanie omawianym produktem wśród inwestorów w branży budownictwa mieszkaniowego. Liczne zalety krat pomostowych oraz panująca moda na trendy industrialne w architekturze sprawiają, że stosuje się je również coraz szerzej w budynkach handlowych, biurowcach. Zakres ich  zastosowania w tej materii jest w zasadzie taki sam, jak w przypadku budownictwa przemysłowego- używa się ich  ido budowy przejść, schodów i kładek. Bywają one wykorzystywane również jako elementy dekoracyjne.

Powiązane artykuły

Leave a Comment