Dobry materac – podstawa zdrowego snu

Dobry Materac podstawa zdrowego snu

Zdrowy, spokojny sen jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Poprawia samopoczucie, zapewnia życiową energię, pomaga w walce z bólami kręgosłupa i nóg. Wypoczęty człowiek ma więcej energii do pracy, nauki i zabawy. Jest odporniejszy na wirusy i rzadziej choruje.  Brak snu, trudności z zasypianiem i niewygodna pozycja podczas spania mogą spowodować rozdrażnienie i uczucie nieustannego zmęczenia, co znacznie obniża odporność organizmu. Nowoczesne materace zwiększają komfort i dbają o odpowiednią higienę wypoczynku.  Wybór materaca jest szczególnie ważny dla osób mających problemy z kręgosłupem, które rano budzą się z obolałymi plecami.

Materace dopasowane do użytkownika

Nowoczesne materace to coś więcej niż miękka podkładka na łóżko. To specjalistyczne produkty, które można dostosować do wielu potrzeb i osobistych preferencji użytkownika. Materace Sleepmed są polecane przez specjalistów z https://www.zdrowykregoslup.pl/, jako wiodące na rynku, jeżeli chodzi o spełnianie oczekiwań klientów.

Wygodny materac do spania reaguje na ciepło użytkownika, przez co idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i stanowi doskonałe podparcie dla karku, kręgosłupa i nóg.  Twardość materaca należy wybierać według wagi, dla osób o przeciętnej wadze 50-80 kg będzie to materac średnio twardy. Dla użytkowników, których ciężar ciała przekracza 90 kg, przeznaczone są materace twarde, który doskonale radzą sobie z podtrzymaniem kręgosłupa i zapewnieniem higienicznych i wygodnych warunków spania.

Materace z pianki termoplastycznej

Osobom borykającym się z problemami kręgosłupa polecane są materace 180×200 z pianki termoplastycznej, które doskonale dopasowują się do naturalnych krzywizn sylwetki i zapewniają lepsze podtrzymanie kręgosłupa bez ucisku na kręgi lędźwiowe. Materace 80×200 są odpowiednie dla młodzieży i osób prowadzących jednoosobowe gospodarstwo domowe. Z kolei materace 120×200 są idealne dla par, które mają niedużą sypialnię lub dla osób śpiących na kanapach czy wersalkach, jako materace nakładkowe zapewniające optymalne podtrzymanie kręgosłupa.  Najszersze materace to znakomity wybór do dużej, przestronnej i wygodnej sypialni.

Sprawdź:  Jak dobrze posprzątać mieszkanie? Zacznij od kurzu!

Dobry wybór – materace lateksowe

Wad kręgosłupa jest kilkanaście. Ortopedzi są zgodni co do tego, że nowoczesne materace lateksowe mogą znacząco złagodzić dolegliwości bólowe pleców i znacznie poprawić jakość życia. Materace lateksowe Sleepmed są elastyczne i sprężyste, dzięki czemu zapewniają najwyższy komfort użytkowania i życie bez uciążliwego bólu.

Od pewnego czasu do profilaktyki schorzeń kręgosłupa zalicza się także zakup odpowiedniego materaca. Rynek w tym asortymencie ma bardzo szeroką ofertę produktów, które zapewniają odpoczynek plecom podczas snu.

Powiązane artykuły

Leave a Comment