MUST HAVE stylowych dodatków w pokoju nastolatki

MUST HAVE stylowych dodatków w pokoju nastolatki

Kilkunastolatki mają tysiące pomysłów na minutę i dotyczy to także wystroju ich pokoi. Właśnie dlatego warto zrobić wszystko, by wnętrze łatwo było odmienić niedrogimi, ale efektownymi akcesoriami. Jeśli zadbasz o prostą, neutralną bazę, córka będzie mogła nieustannie zmieniać aranżację swojej sypialni. Jakie dodatki zatem sprawdzą się w pokoju należącym do dorastającej młodej dziewczyny?

Plakat, czyli nowoczesna alternatywa dla obrazów

Nastolatki raczej nie gustują w malowidłach, dlatego wieszanie obrazów mniej lub bardziej znanych artystów w ich pokojach nie sensu. W sypialni dorastającej córki warto jednak postawić na plakaty. Duże, kolorowe grafiki przedstawiające motywy nawiązujące do hobby, ulubionych miejsc lub głoszące ważne dla nastolatki sentencje są strzałem w dziesiątkę. Takie plakaty w dużych formatach będą wyglądać dobrze, gdy umieścisz je w minimalistycznych ramach lub szklanych antyramach. Poza tym plakaty doskonale prezentują się w większych kompozycjach. W tym przypadku jednak pamiętaj, że powinny one nawiązywać do siebie tematyką, kolorem oraz stylem – to pozwoli uniknąć chaosu. W sieci znajdziesz wiele ciekawych dzieł, więc bez względu na to, czy masz w domu romantyczkę, miłośniczkę podróży, czy też fankę muzyki, z łatwością wybierzesz odpowiednie egzemplarze, które wspaniale wzbogacą aranżację.

Świetlne dekoracje – pomysł, który sprawdza się zawsze

Większość przedstawicielek płci pięknej ma słabość do nastrojowego oświetlenia i nie inaczej jest w przypadku dorastających dziewczyn. Nie wystarczy jednak ładna lampka nocna, by w pokoju wyczarować odpowiedni klimat. Chcąc osiągnąć pożądany efekt, najlepiej sięgnąć po oświetlenie LED, które występuje w naprawdę wielu wariantach. Łatwe w montażu paski z kolorowymi światełkami można podkleić pod sufitem, półkami, a nawet pod ramą łóżka. To rozwiązanie sprawi, że wnętrze stanie się bardzo nowoczesne, ale jednocześnie przytulne. Lampki LED możesz kupić również w postaci łańcuchów świetlnych, do których przymocowane są stylowe żarówki w najróżniejszych barwach lub kule zrobione z cienkich sznureczków. Taki element zawieszony nad lustrem albo na ramie łóżka będzie ciekawą ozdobą i na pewno spodoba się każdej nastolatce.

Kompozycje z ramek na fotografie

Zdjęcia z rodzinnych wyjazdów lub z imprez ze znajomymi to coś, co z pewnością powinno pojawić się w pokoju nastolatki. Fotografie można wieszać na korkowych lub magnetycznych tablicach, jednak znacznie lepiej będą prezentować się w ładnych ramkach wpisujących się w gust właścicielki danej przestrzeni. Bardzo modne jest obecnie wieszanie wielu różnych ramek, które tworzą eklektyczną, nieco romantyczną kompozycję. Jeśli nastolatka woli nowocześniejsze klimaty, doskonale egzamin zdadzą jednakowe, drewniany model multiramki o bardzo prostych liniach na wiele zdjęć z Decorantes.pl. Tu istotne jest jednak wybranie ilości zdjęć. Dzięki temu zdjęcia w różnych formatach stworzą spójną całość. Gdy fotografie się znudzą, wystarczy wymienić je na nowe. Takie wnętrze przyozdobione pięknymi ramami z ulubionymi zdjęciami nabierze bardzo osobistego charakteru.

Nastolatki są wymagające, jednak każdy rodzic jest w stanie zrobić wiele, by spełnić aranżacyjne marzenia córki. Stosując powyższe wskazówki, niewielkim kosztem możesz odmienić charakter wnętrza, a ilość możliwości, które dają te pomysły, pozwolą dorastającej dziewczynie na prawdziwe szaleństwo. Dzięki temu nie nadwyrężając domowego budżetu, razem z nastolatką możesz wyczarować wspaniałą, klimatyczną i niepowtarzalną sypialnię.

Powiązane artykuły

Leave a Comment