Dom jednorodzinny – sprawdź propozycje od MURATORA

Dom jednorodzinny - sprawdź propozycje od MURATORA

Planujemy wybudować dom jednorodzinny? Czeka nas wyjątkowo ważne zadanie – wybór odpowiedniego projektu budowlanego. Bez niego niemożliwe byłoby przeprowadzenie czynności urzędowych, uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń oraz realizacja prac zgodnie ze sztuką budowlaną. Niezależnie od tego, czy mamy już ściśle sprecyzowane wymagania, czy też będą się one krystalizować dopiero na etapie przeglądania projektów – koniecznie zapoznajmy się z ofertą MURATORA https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-jednorodzinnych/. Znajdziemy tu tysiące gotowych propozycji, które pozwolą nam na realizację marzeń o budowie własnego domu. Co je wyróżnia?

Domy parterowe, z poddaszem i piętrowe

W kilkudziesięciu kolekcjach na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-jednorodzinnych/ zaprezentowane są niezwykle zróżnicowane, gotowe projekty, stworzone z myślą o osobach planujących budowę obiektu mieszkalnego. 

Właściciele większych działek oraz inwestorzy chcący ograniczyć bariery komunikacyjne najczęściej wybierają projekty domów parterowych. Są one w pełni funkcjonalne oraz łatwe do zaaranżowania, a brak schodów sprawia, że są bezpieczne w codziennym użytkowaniu nawet, jeśli mamy w rodzinie dzieci lub osoby starsze.

Spora grupa ludzi decyduje się na domy z poddaszem. Wyróżnia je przystępny koszt realizacji oraz stosunkowo niewielka powierzchnia zabudowy. Wyraźny podział na strefę dzienną i nocną korzystnie wpływa na poziom prywatności domowników.

W ofercie MURATORA znajdziemy również interesujące propozycje budynków piętrowych. Pozwalają one zaoszczędzić cenne miejsce na działce, umożliwiają podział przestrzeni na strefę dzienną i nocną lub w razie potrzeby, wydzielenie dwóch osobnych mieszkań, a brak skosów na wyższej kondygnacji zapewnia wiele swobody podczas urządzania pomieszczeń.

Zróżnicowana stylistyka i technologia budowy

Oferta na stronie https://projekty.muratordom.pl to zestawienie najlepszych projektów domów, z którymi powinny zapoznać się wszystkie osoby planujące budowę. Nie ma przy tym znaczenia, czy preferujemy rozwiązania bardziej nowoczesne, czy też tradycyjne. W obszernych kolekcjach znajdziemy tysiące propozycji, spośród których z pewnością wytypujemy tę jedyną, idealnie dopasowaną do naszych potrzeb i wymagań.

Projektanci przygotowali dla nas szereg gotowych koncepcji o klasycznej stylistyce, które są najchętniej wybierane przez współczesnych inwestorów. Wyróżnia je uniwersalny charakter, dzięki któremu dobrze komponują się z każdym otoczeniem. Do zalet takich rozwiązań należy również przystępny koszt realizacji, wysoka estetyka oraz wygodny i funkcjonalny układ wnętrza.

Interesuje nas dom jednorodzinny w nowoczesnym stylu? W ofercie MURATORA znajdziemy projekty, na podstawie których stworzymy starannie doświetloną i ergonomiczną przestrzeń mieszkalną, a dzięki zastosowaniu instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii, maksymalnie obniżymy bieżące koszty utrzymania budynku.

Co istotne, poszczególne projekty domów różnią się między sobą także technologią budowy. Zdecydowana większość jest oparta o tradycyjny system wznoszenia obiektów, bazujący na murowanych ścianach, stropach żelbetowych, drewnianej konstrukcji dachu i pokryciu z dachówki, blachodachówki lub blachy. Znajdziemy jednak również domy w konstrukcji szkieletowej i drewnianej. Wybór takiej konstrukcji pozwoli na szybszą i nieco tańszą w realizacji budowę domu, a przy tym da nam rozwiązanie energooszczędne i komfortowe w użytkowaniu.

Chcemy wybudować dom jednorodzinny? Szukajmy inspiracji i najlepszych rozwiązań tam, gdzie znajdziemy najwięcej propozycji projektów przygotowanych przez doświadczonych architektów. Taką możliwość daje nam oferta projektów gotowych MURATORA. Znajdziemy tu projekt, który pozwoli nam na ziszczenie często wieloletnich marzeń, połączy rozsądne koszty budowy, wysoką estetykę i funkcjonalność oraz maksymalny komfort użytkowania.

Zdjęcie: Projekt M252 – Solidny z kolekcji Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: Projekty budynków mieszkalnych MURATORA – https://projekty.muratordom.pl

Powiązane artykuły

Leave a Comment