Gdzie dodać darmowe ogłoszenia w internecie?

Gdzie dodać darmowe ogłoszenia w internecie?

Niepasujące do wystroju meble, nietrafione prezenty, części samochodowe czy ubrania – Polacy pokochali sprzedawanie niepotrzebnych przedmiotów przez internet. Kolejną kategorię stanowią ogłoszenia nieruchomości oraz te dotyczące wszelkiego rodzaju usług i zatrudnienia.

Gdzie dodać darmowe ogłoszenia w internecie?

Portale sprzedażowe przejęły funkcję ogromnych rynków, na których każdy może zamieścić swoją ofertę. Jest to łatwe, szybkie i nie wymaga specjalnych umiejętności marketingowych – większość pracy i tak wykona za nas wybrana platforma. I co najważniejsze, za wystawienie ogłoszenia w internecie wcale nie musimy płacić. Wystarczy postawić na darmowy portal. Ciekawą propozycję stanowi tutaj zyskujący na popularności serwis ogłoszeniowy ABC.pl, z którego mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Ile kosztuje dodanie ogłoszenia w internecie?

Portale sprzedażowe dają możliwość darmowego oraz odpłatnego wystawiania ofert. Ponadto istnieje opcja zamieszczania zarówno ogłoszeń „kupię-sprzedam”, jak i tych w rodzaju „oddam za darmo”.

Usługa odpłatna polega na uiszczeniu zapłaty dla platformy sprzedażowej w zamian za wystawienie tam ogłoszenia. Również na tym polu istnieje kilka opcji. Opłata może mieć charakter ryczałtowy, to znaczy być pobierana niezależnie od wartości przedmiotu czy usługi, jakie oferujemy. Często zdarza się jednak, że portal nalicza prowizję proporcjonalną do wartości ogłoszenia lub czasu publikacji. Co więcej, w większości przypadków mamy możliwość odpłatnego promowania swoich ofert, wyróżniania ich, przesuwania na początek kolejki itd. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, koszt jednorazowego ogłoszenia w internecie waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Jeśli ma być to oferta cykliczna (jak w przypadku niektórych ofert pracy czy korepetycji), opłaty mogą być znacznie wyższe. Jeśli chcemy uniknąć kosztów ogłaszania się w internecie, wybierzmy portal, który nie pobiera od użytkowników opłat, np. ABC.pl.

Bezpłatne ogłoszenia – gdzie je zamieszczać?

„Dodaj darmowe ogłoszenie” – jest to opcja, której szuka najwięcej osób myślących o skorzystaniu z platformy sprzedażowej. Czego dotyczą oferty? Mogą to być zarówno darmowe ogłoszenia motoryzacyjne, propozycje sprzedaży mebli, odzieży czy sprzętu elektronicznego, jak i oferty dotyczące wynajmu i sprzedaży domów, mieszkań, biur czy pokojów. Obszerną kategorię stanowią darmowe ogłoszenia o pracę.

Istotne jest to, że na skuteczną finalizację transakcji sprzedaży/wynajmu wcale nie musimy wydawać pieniędzy. By uniknąć wątpliwości, za które opcje przyjdzie nam zapłacić, warto od razu postawić na darmowy portal. To również najlepsze rozwiązanie w przypadku osób wystawiających ogłoszenia w internecie po raz pierwszy.

Wspomniane ABC.pl jest właśnie tego typu portalem, na dodatek stawiającym na oferty lokalne. Mimo że to platforma bezpłatna, zapewnia rozbudowane funkcje dla ogłoszeniodawców. Każda oferta zostaje zaklasyfikowana w jednej z 19 kategorii, dzięki czemu skuteczniej trafia do wybranej grupy odbiorców. Warto tutaj dodać, że platforma przewiduje też opcję promowania oferty. Jest to dodatkowa, odpłatna usługa dla tych, którzy chcieliby jeszcze skuteczniej promować swoje ogłoszenie.

Darmowe ogłoszenia bez rejestracji

ABC.pl jest też przykładem portalu sprzedażowego, w którym procedura zamieszczania ogłoszeń została maksymalnie uproszczona. Jednocześnie zadbano o bezpieczeństwo zarówno ogłoszeniodawców, jak i osób odpowiadających na oferty. W jaki sposób?

Każdy ma możliwość przeglądania i śledzenia darmowych ofert bez rejestracji na portalu. Jednak jeśli chcemy opublikować własne ogłoszenie, musimy się zalogować. Samo założenie konta jest intuicyjne i trwa kilka minut. Wystarczy wypełnić krótki formularz, podać adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywujący i gotowe.

Darmowe ogłoszenia o pracę

Współcześnie trudno sobie wyobrazić skuteczną rekrutację bez wykorzystania portali internetowych. Nic więc dziwnego, że ABC.pl przewidziało również sekcję przeznaczoną dla wszystkich szukających zatrudnienia albo pracownika.

W ramach darmowego ogłoszenia dla firm prowadzących rekrutację możemy wybrać kilka opcji, które pozwolą znaleźć odpowiedniego fachowca – nazwa stanowiska, typ umowy, wymiar pracy, lokalizacja, specjalne wymagania czy niezbędne prawo jazdy. Dzięki takiej specyfikacji szukający zatrudnienia mogą zawęzić zakres poszukiwań i cały proces trwa krócej dla obu stron.

Jak dodać ogłoszenie na ABC?

Procedura jest bardzo intuicyjna. Przede wszystkim ogłoszeniodawca sam decyduje o treści publikacji. Ma również możliwość dodania do niego zdjęć. Gotowe ogłoszenie trafia do akceptacji administratora, a następnie staje się widoczne na liście ofert w ramach wybranej kategorii. Jeśli ogłoszenie przewiduje zapłatę za przedmiot czy usługę, cena powinna być w nim widoczna. Osoby zainteresowane ofertą mogą się z nami kontaktować w dowolnie wybrany sposób, również w ramach wewnętrznego formularza.

Rozpoczynamy od kliknięcia przycisku „Dodaj ogłoszenie za darmo” w prawym górnym rogu witryny. Zostaniemy przeniesieni do formularza, w którym podajemy tytuł ogłoszenia, wybieramy z listy właściwą kategorię, wprowadzamy opis oferty i zdjęcia oraz zamieszczamy dane kontaktowe: imię, e-mail i lokalizację. Dodatkowo możemy podać numer telefonu. Następnie, po zaakceptowaniu regulaminu, klikamy w przycisk „Dodaj ogłoszenie”.

Ile trwa publikacja ogłoszeń kupię/sprzedam?

Zaletą serwisu ABC.pl jest to, że ogłoszenia są widoczne dla użytkowników portalu długo, bo aż przez 180 dni kalendarzowych. To szczególnie istotne między innymi w przypadku darmowych ogłoszeń samochodowych czy dotyczących nieruchomości, gdzie proces szukania kupca może być  długotrwały. Po 180 dniach oferty automatycznie wygasają. Możliwe jest też oznaczenie czasu ich obowiązywania.

Powiązane artykuły

Leave a Comment