Materace piankowe. Przewodnik

Materace piankowe. Przewodnik

Wybór materaca jest bardzo ważny z punktu widzenia jakości snu. Od dobrze dobranego materaca zależy zdrowie kręgosłupa, higiena snu oraz stały, nieprzerwany sen. Niewygodny materac powoduje, że budzimy się w nocy z bólami pleców lub spoceni. W efekcie rano jesteśmy niewyspani. Nie pomaga czytanie książek przed snem, picie mleka lub melisy, uspokajająca muzyka. Jeżeli pomimo przespania odpowiedniej ilości godzin, czujemy się rano zmęczeni, to znak, że pora wymienić materac na nowoczesny materac piankowy.

Dopasowany materac

Dopasowanie materaca nie polega wyłączenie na kupieniu produktu, który wymiarami pasuje do łóżka. Materac dobiera się w zależności od potrzeb osób, które będą z niego korzystały. Prawidłowo dobrany materac dopasowuje się do kształtu ciała, odciąża kręgosłup i zapewnia spokojny sen. Materac powinien mieć odpowiednią twardość – zbyt miękki sprawia, że mięśnie pleców są cały czas napięte, aby utrzymać prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Powoduje to bóle pleców, a więc trudno mówić o nocnym wypoczynku. Nowoczesne materace piankowe mają skalę twardości, które umożliwiają dobranie materaca do wagi i upodobań użytkownika. Do produkcji materacy piankowych używa się różnych pianek.

Materace piankowe z pianki poliuretanowej

Materace, których głównym komponentem jest pianka poliuretanowa, cechują się doskonałą cyrkulacją powietrza i chronią przed powstawaniem odleżyn. Pianka poliuretanowa ma świetną izolację termicznąMaterace z pianki poliuretanowej są doskonałym wyborem do łóżek dziecięcych, ponieważ układ kostny dziecka kształtuje się, a zatem konieczne jest dobre oparcie kręgosłupa w czasie snu. Odmianą pianki poliuretanowej jest pianka wysokoelastyczna, która tak dobrze podtrzymuje kręgosłup, że mięśnie mogą rozluźnić się i można w końcu wyspać się bez bólu pleców. Materac z pianki wysokoelastycznej amortyzuje ruchy drugiej osoby.

Materace termoelastyczne memory

Materace piankowe z warstwą termoelastyczną (memory) to zaawansowane technologicznie wyroby, które zapewniają użytkownikowi najwyższy komfort spania. Są przewiewne. Swoją niezawodność i rewelacyjną jakość zawdzięczają unikalnym komponentom reagującym na nacisk ciała i jego temperaturę. Tego typu materace są uznawane za wyrób leczniczy i polecane osobom zmagającym się z problemami z kręgosłupem.

Unikatowe właściwości materacy lateksowych

Materace lateksowe są lubiane przez nabywców. Idealnie dopasowują się do krzywizn kręgosłupa, ułatwiają przepływ krwi. Najnowocześniejszy system wentylacyjnych otworków zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Dobry materac lateksowyma w składzie co najmniej 20 % naturalnego kauczuku. Lateks ogranicza osadzanie się kurzu, co poprawia higienę snu.

Sprężyste materace z pianką kokosową

Materace  piankowe, których głównym komponentem jest pianka kokosowa, mają właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne oraz charakteryzują się sprężystością i trwałością.

Materace piankowe, niezależnie od rodzaju, występują we wszystkich popularnych rozmiarach, zarówno w wersji jednoosobowej, jak i dwuosobowej. Sprawdź m.in. materace piankowe 160×200.

Powiązane artykuły

Leave a Comment