Jak wybrać dobre domofony cyfrowe?

Jak wybrać dobre domofony cyfrowe?

Dobór odpowiedniego zestawu domofonowego to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa niezależnie czy dobieramy sprzęt dla domu jednorodzinnego, czy siedziby firmy. W artykule opowiadamy, jak wybrać dobre domofony cyfrowe. Zapraszamy do lektury!

Możliwość komunikacji z osobami przebywającymi na zewnątrz budynku czy zdalne sterowanie elektrozaczepem, otwierającym drzwi wejściowe lub bramę wjazdową to główne zadania, jakie realizuje cyfrowy domofon. Wysokiej klasy urządzenia na stałe wpisały się w krajobraz współczesnego budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. W dzisiejszym tekście pokażemy, jak działają, jakie mają zalety i na co zwrócić uwagę wybierając cyfrowe zestawy domofonowe.

Jak działają nowoczesne domofony cyfrowe?

Wielu użytkowników nie wie, jak działają nowoczesne domofony cyfrowe i nie docenia funkcjonalności tego rodzaju urządzeń, w porównaniu do nieco przestarzałych rozwiązań analogowych. Produkty należące do tej kategorii współpracują zazwyczaj ze specjalną, dedykowaną dla danego systemu centralą ze wbudowanymi dekoderami. Zwykle są one przystosowane do montażu natynkowego i podłączenia przy pomocy instalacji dwużyłowej.

Urządzenia cyfrowe to domofony, które często oferują użytkownikom wiele dodatkowych funkcji. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje możliwość sterowanie dodatkowym elektrozaczepem. Dzięki temu mamy możliwość nie tylko otwierania drzwi wejściowych, lecz również dodatkowego elementu – bramy wjazdowej, szlabanu parkingowego czy furtki. Warto dodać, że niektóre panele wywołania posiadają też wbudowany czytnik transponderów RFID.

Jakie zalety mają domofony cyfrowe MIWI-URMET?

Istota działania domofonowych rozwiązań nowej generacji sprawia, że ich wybór niesie za sobą szereg wymiernych korzyści. Jakie zalety mają domofony cyfrowe MIWI-URMET?

  • Możliwość doboru urządzeń współpracujących ze stacjami bramowymi, posiadającymi duże i czytelne wyświetlacze ułatwiające obsługę w godzinach nocnych.
  • Obecność modeli ze wbudowanymi klawiaturami kodowymi (numerycznymi) oraz czytnikami kart zbliżeniowych i breloków, co ułatwia otwierania bramy bez użycia klucza.
  • Szeroki wybór modeli o nowoczesnym, atrakcyjnym wyglądzie, przeznaczonych do łatwego i bezpiecznego montażu natynkowego – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
Sprawdź:  Ręczniki kąpielowe — czym kierować się przy ich wyborze?

Warto wspomnieć, że domofony cyfrowe wspomnianej marki można znaleźć w sklepie sklep-ecsystem.pl, gdzie profesjonalni doradcy pomogą w doborze najlepszego modelu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając domofon cyfrowy?

Szereg korzyści wynikających z wyboru zestawów domofonowych w technologii cyfrowej skłania użytkowników do ich zakupu. Na co zwrócić uwagę, wybierając domofon cyfrowy?

  • Możliwość pracy w systemie i łączenia wielu unifonów w większą instalację (np. standard Matibus SE czy Basic).
  • Funkcje prowadzenia rozmów oraz regulacji głośności dzwonka czy wyciszenia dzwonienia w godzinach nocnych.
  • Wykonanie z wysokiej klasy materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i działanie wilgoci, np. tworzywo ABS.
  • Obecność dodatkowego przycisku do sterowania elektrozaczepem bramy wjazdowej czy oświetleniem na klatce schodowej.
  • Opcję rozbudowy pojedynczego unifonu elektronicznego o dodatkowe przycisku funkcyjne, działające niezależnie od siebie.

Decydując się na zakup i montaż domofonu cyfrowego warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę urządzeń marki MIWI-URMET dostępnych w sklepie internetowym sklep-ecsystem.pl.

Profesjonalne domofony cyfrowe dla domu i firmy

Wiesz już, jak działa domofon cyfrowy i na co zwrócić uwagę, decydując się na jego zakup. Pamiętaj, że dobrym rozwiązaniem jest wybór produktów, umożliwiających rozbudowę i pracę w większej instalacji. Systemowe rozwiązania oferuje m.in. uznana w branży marka MIWI-URMET.

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy niezawodnych unifonów i stacji bramowych, to wybierz profesjonalne domofony cyfrowe dla domu i firmy z oferty sklepu internetowego EC System. Doświadczeni doradcy handlowi pomogą Ci w wyborze urządzeń i przygotują specjalną ofertę.

Powiązane artykuły

Leave a Comment