Jak dobrze posprzątać mieszkanie? Zacznij od kurzu!

Jak dobrze posprzątać mieszkanie Zacznij od kurzu!

Sprzątanie kojarzy Ci się z przykrym obowiązkiem, który zajmuje sporo czasu? Wykorzystaj kilka cennych porad i spraw, aby Twoja przestrzeń lśniła czystością, była zawsze higieniczna i przytulna. Od czego rozpocząć sprzątanie mieszkania? Postaw na systematyczność i dobrą organizację!

Plan sprzątania oraz systematyczność

Aby sprzątanie nie wiązało się z gruntownymi porządkami warto przygotować sobie plan działania – czynności, które należy robić każdego dnia, raz na tydzień czy też raz na miesiąc. Realizacja założonego harmonogramu mocno uzależniona jest od indywidualnych uwarunkowań – na sprzątanie wybierz więc takie dni i godziny, w których jesteś w stanie systematycznie to robić. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że regularne sprzątanie nie tylko pozwoli posprzątać mieszkanie szybciej, jak również wypracuje dobre nawyki. W ułatwieniu sprzątania sprawdzą się natomiast wszelkie dedykowane porządkom sprzęty, środki chemiczne oraz akcesoria. Cenne wskazówki oraz liczne porady odnośnie wygodnego i efektywnego sprzątania znajdziesz na Leifheitsklep.pl.

Cotygodniowe sprzątanie rozpocznij od kurzu

Jak sprawić żeby sprzątanie nie było mozolne, a także przyniosło szybkie i efektywne rezultaty? Rozpocznij je od wycierania kurzy zgromadzonych na meblach, a dopiero później przejdź do odkurzania czy mycia podłóg. Ważną zasadą jest również organizacja pracy – kurze ściera zawsze od góry do dołu, tak aby z wyższych półek opadał on na niższe. Wykorzystać do tego warto uniwersalne ściereczki z mikrofibry, które szybko wchłaniają nadmiar wody, a także nie pozostawiają zacieków czy różnych zabrudzeń.

Ułatw sobie sprzątanie dzięki mopowi rotacyjnemu!

Jest to sprzęt, dzięki któremu łatwo i wygodnie umyjesz podłogę w każdym domowym pomieszczeniu – bez zarysowań nawierzchni czy też bez zostawiania smug i zanieczyszczeń w rogach pomieszczenia. Mop rotacyjny sprawdzi się także do mycia podłóg w miejscach trudno dostępnych. Z pewnością będzie on doskonałym pomocnikiem podczas domowych porządków!

Sprawdź:  Podłogi winylowe – w czym są lepsze niż podłogi drewniane?

Powiązane artykuły

Leave a Comment