Top 4 – najlepsze okna PCV. Sprawdź ranking okien PCV 2021

Top 4 – najlepsze okna PCV. Sprawdź ranking okien PCV 2021

Producenci stolarki otworowej dokładają wszelkich starań, by oferowane wyroby były trwałe, funkcjonalne, estetyczne i bezpieczne. Do takich produktów można niewątpliwie zaliczyć innowacyjne oraz energooszczędne okna PCV. Ranking najbardziej popularnych modeli to duże wsparcie dla każdego, kto poszukuje optymalnego rozwiązania do domu lub mieszkania. Podpowiadamy, na jakie egzemplarze warto zwrócić szczególną uwagę.

Top 4 – ranking okien PCV

  1. Okno Energetic charakteryzuje się doskonałymi parametrami izolacyjnymi, na które składa się niski współczynnik przenikania ciepła, pakiet trzyszybowy oraz ciepłe ramki. W związku z tym jest idealnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych. Model Energetic został wyposażony w zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie i renomowane okucia Winkhaus activPilot. Odporna na próby podważenia skrzydła okiennego konstrukcja utrudnia życie potencjalnym włamywaczom.
  2. Okno Synergic bazuje na sześciokomorowym systemie profili niemieckiej firmy GEALAN o szerokości zabudowy 74 mm. Występuje w wersji Classic lub Round. Okno firmy Domel zostało wykonane w technologii perfekcyjnego zgrzewu UltraLink. Istnieje możliwość zamówienia u producenta trzyszybowego pakietu i ukrytych okuć Winkhaus activPilot Select.
  3. Okno Quadro wyróżnia się ultrawąskimi profilami oraz niewidocznym od zewnątrz skrzydłem. Doskonale wpasowuje się w nowoczesne trendy architektoniczne. Innowacyjne okno PCV zostało wyprodukowane w technologii acrylcolor. Profile modelu Quadro są wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych.
  4. Okno Advance zostało wykonane z najwyższej jakości komponentów i z dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Dzięki temu może posłużyć użytkownikom przez naprawdę długi okres czasu. Wzmocnienia stalowe podwyższają statykę okna, a system uszczelek przyszybowych jest gwarancją jego szczelności i niezawodności. Dodatkowym atutem jest obniżona powierzchnia przylgi skrzydła.

Dobre okna PCV – opinie użytkowników

Stolarka okienna powinna optymalnie chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz stratami ciepła. Nic więc dziwnego, że od co najmniej kilku sezonów ogromnym zainteresowaniem cieszą się energooszczędne okna PCV. Opinie na temat wyjątkowo szczelnych i ciepłych modeli są na tyle pochlebne, że coraz większa liczba osób prywatnych i inwestorów decyduje się właśnie na taki zakup.

Sprawdź:  Ekonomiczne ogrzewanie łazienki - jak to osiągnąć?

Na szczególne wyróżnienie zasługują okna energooszczędne firmy Domel. Renomowany producent stolarki otworowej posiada w sprzedaży modele zabezpieczające nie tylko przed ucieczką ciepła, ale też hałasem, działaniem czynników atmosferycznych oraz próbami włamania. Dużym atutem energooszczędnych konstrukcji znanej marki są zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie, renomowane okucia Winkhaus activPilot i uszczelki rozmieszczone w trzech płaszczyznach.

Jak wybrać najlepsze okna PCV? Na co zwrócić uwagę?

Do kluczowych parametrów można zaliczyć współczynnik przenikania ciepła, który nie powinien być wyższy niż 0,9 W/m2K. Istotna jest także wodoszczelność i odporność na obciążenie wiatrem. Wybierając nowe okna do domu, warto też zwrócić uwagę na poziom dźwiękoszczelności oraz zabezpieczenia antywłamaniowe. Dla wielu osób estetyka jest równie ważna, co parametry techniczne. Modele plastikowe możemy jednak z łatwością dopasować do elewacji budynku i wystroju wnętrz.

Podsumowanie

Jakie są najlepsze okna PCV w Polsce? Bez wątpienia takie, które zostały opatrzone certyfikatem jakości i posiadają kartę produktu. Najlepiej wybierać modele z trzyszybowym pakietem, ciepłymi ramki obniżającymi ryzyko skraplania się pary wodnej, uszczelnieniami środkowymi i oporowymi oraz niskim współczynnikiem Uw.

Powiązane artykuły

Leave a Comment