Kącik niemowlaka w sypialni rodziców – jakie meble wybrać?

Kącik niemowlaka w sypialni rodziców – jakie meble wybrać?

Jednym z najważniejszych wyborów, jakiego musisz dokonać podczas kompletowania wyprawki i organizowania przestrzeni dla niemowlaka jest łóżeczko. Z jednej strony chcesz, by było bezpieczne i wykonane z najwyższej jakości nieszkodliwych materiałów, a z drugiej masz świadomość dostępnej przestrzeni, w której taki mebel musi się znaleźć. Do tego wszystkiego dobrze byłoby, gdyby design był typowo dziecięcy, ale pasował do Twoich wnętrz? Porównaj i dokonaj właściwego wyboru.

Sypialnia rodziców a łóżeczko dla niemowlaka

Zdarza się, że warunki mieszkaniowe zmuszają nas do dzielenia sypialni z naszą Pociechą, ale czasami po prostu mamy potrzebę, by nasze Dziecko spało tuż obok. Jednocześnie obawiamy się lub nie chcemy, by dzieliło łóżko wprost razem z nami. Czas więc na meble dla dziecka. Łóżeczko dla niemowlaka występuje w czterech podstawowych rodzajach. To właśnie wybór tego mebla na pierwszych etapach życia dziecka jest najważniejszy!

Łóżeczko tradycyjne – najpopularniejszy wybór

Najpopularniejszym rodzajem łóżeczek dla niemowląt jest łóżeczko tradycyjne, ze szczebelkami. To propozycja ekonomiczna i najbardziej popularna, jednak trzeba liczyć się z jego rozmiarem (60 x 120 cm lub 70 x 140 cm). To również rozwiązanie przyszłościowe. Łóżeczka tego typu mają możliwość pogłębiania poprzez obniżanie dna, dzięki czemu posłuży ono dzieciom nawet w wieku przedszkolnym.

Meble dla dziecka często oferowane są w seriach i kolekcjach o tym samym wzornictwie i stylu. Tradycyjne łóżeczko dla niemowlaka dopasujesz najłatwiej.

Łóżeczko dla niemowlaka – wielofunkcyjne

To podobny typ do łóżeczka tradycyjnego, ale znacznie większych rozmiarów. W konstrukcję wbudowana jest na stałe komoda oraz przewijak, często także tego typu modele wyposażone są w obszerne szuflady pod dnem łóżeczka. Takie meble dla dziecka wymagają jednak znacznie większej przestrzeni.

Łóżeczko bliźniacze – niemowlęce 2 w 1

Jest to rodzaj podwójnego łóżeczka tradycyjnego zazwyczaj o wymiarach 120 x 120 cm. Dedykowane dla bliźniąt, może być przedzielone płotkiem ze szczebelków lub nie. Daje to niemowlętom komfort bycia razem, a dla rodziców stanowi wygodę w dostępie do obydwojga dzieci jednocześnie. Takie łóżeczko dla niemowlaka w podwójnej wersji oceniane jest jako najlepsze rozwiązanie w przypadku bliźniąt.

Sprawdź:  Metalowa kontra plastikowa – jaką suszarkę do rąk wybrać?

Łóżeczko dostawne – osobno, ale wciąż w zasięgu ręki

Tego typu łóżeczko dla niemowlaka to idealne rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń. Jak sama nazwa wskazuje, można je dostawić do łóżka rodzica. Sprawdzi się w przypadku potrzeby ciągłego kontaktu z dzieckiem oraz karmienia zarówno w dzień, jak i w nocy. Wiele mebli dla dziecka tego typu posiada również ruchomą jedną z barierek, dzięki czemu może służyć jako bezpieczne łóżeczko samodzielne. Jest mniejsze, lżejsze i bardziej mobilne.

Łóżeczka turystyczne

Na rynku dostępny jest również szereg łóżeczek turystycznych, zazwyczaj materiałowych na stelażach, składanych. Jest to dobra opcja na kilka wakacyjnych dni lub podczas pobytu poza domem. Nie są to jednak modele rekomendowane jako meble dla dziecka używane na stałe. Są znacznie mniej wygodne i nie aż tak trwałe, jak powyższe rodzaje.

Powiązane artykuły

Leave a Comment