Moduł bluetooth – nieograniczone możliwości wykorzystania

Moduł bluetooth - nieograniczone możliwości wykorzystania

Laptop i inne przenośne urządzenia elektroniczne stały się obowiązkowym wyposażeniem domu. W zasadzie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie współczesnego człowieka bez laptopa, słuchawek, mikrofonu, klawiatury bezprzewodowej, aparatu cyfrowego i internetu. Zapewniają one  kontakt  z przysłowiowym całym światem. Możliwości wykorzystania modułu Bluetooth są praktycznie nieograniczone.  Zaletą modułu Bluetooth jest łatwość konfiguracji i użytkowania.

Bluetooth- niezbędny moduł

Pierwszy Bluetooth pojawił się w 1999 roku. Od tego czasu przeszedł szereg modyfikacji i stał się standardem bezprzewodowej komunikacji pomiędzy urządzeniami krótkiego zasięgu. Podczas przesyłania danych wykorzystuje drogę radiową. Za pomocą Bluetooth przesyłać możemy pliki, dokumenty, nagrania, zdjęcia i muzykę. Cechuje go niska przepustowość i znaczna energooszczędność. Ze względu na powyższe cechy jest wykorzystywany do komunikacji pomiędzy akcesoriami oraz przesyłania dźwięku.

Możliwości modułu Bluetooth

Wyglądem moduł Bluetooth przypomina pendrive. Podobnie jak pendrive jest wpinany do portu USB. Dzięki technologii Bluetooth możemy korzystać z rozmaitych urządzeń: drukarki, bezprzewodowej klawiatury, myszy, joysticków, laptopa, tabletu, ale także słuchawek czy mikrofonów. Możemy przesyłać zdjęcia z aparatu cyfrowego na komputer, słuchać na smartfonie muzyki zapisanej na dysku komputera, czy dowolnie przesyłać różnorodne pliki między różnymi urządzeniami. Dzięki jemu możemy wykorzystywać różne urządzenia mobilne w tym samym czasie.

Bluetooth – tania i efektywna technologia

Odbiorcy internetu poszukują  dobrej i zużywającej mniej energii technologii. Bluetooth jest odpowiedzią na ich oczekiwania, ponieważ jego działanie opiera się na przesyłaniu fal radiowych. Jest technologią znacznie prostszą, zużywającą mniej energii niż równie popularne Wi – Fi. Warto pamiętać, że urządzenia przesyłające dane przez Bluetooth  są jednocześnie nadajnikami i odbiornikami. Nie potrzebują routera jako źródła sygnału (tak jak Wi-Fi) i mogą komunikować się jednostronnie (nadawać czy odbierać) lub dwustronnie – nadając i odbierając jednocześnie. Podczas   transmisji Bluetooth bardzo często zmienia się częstotliwość, co chroni użytkowników przed zakłóceniami  występującymi z powodu działania wielu sieci na tej samej częstotliwości.

Sprawdź:  Poradnik dla niezdecydowanych, czyli jak wykończyć podłogę?

Ważne parametry

Wybierając moduł Bluetooth, należy zwrócić uwagę na dwa najważniejsze parametry: zasięg działania, szybkość transferu danych. Zasięg sygnału najczęściej wynosi od 10 do 100 metrów. Najnowsze wersje mają możliwość najszybszego transferu plików.

Firma TME jest sprawdzonym dostawcą modułów Bluetooth. Oferuje produkty najlepszych marek i najnowsze modele, które gwarantują doskonałą jakość przesyłania danych. Doskonały system logistyczny zapewnia sprawne i bezpieczne zakupy. Warto zaufać profesjonalistom i wszystkie urządzenia elektroniczne oraz akcesoria do nich, kupować u zaufanego sprzedawcy, mającego wieloletnie doświadczenie w branży.

Więcej na: tme.eu/pl

Powiązane artykuły

Leave a Comment