Spodnie robocze – najważniejsze porady zakupowe

Spodnie robocze - najważniejsze porady zakupowe

Spodnie robocze należą do grupy odzieży BHP, która wykorzystywana jest w rozmaitych miejscach pracy oraz na różnych stanowiskach. Głównym zadaniem spodni BHP jest ochranianie Twoich nóg przed potencjalnymi czynnikami szkodliwymi oraz pomoc w przechowywaniu niektórych potrzebnych na danym stanowisku sprzętów. Spodnie BHP są wykorzystywane przez pracowników fizycznych, pracowników sklepów i marketów, montażystów oraz fachowców różnych branż. Poniżej przedstawiamy najważniejsze porady dotyczące zakupu tego elementu odzieży BHP.

Spodnie BHP – gdzie i kiedy warto ich używać?

Spodnie BHP są niezastąpione w tych zakładach pracy, w których pracownicy narażeni są na uszkodzenie swojej odzieży w trakcie pracy. Po tym względem spodnie BHP stanowią skuteczną osłonę przeciwdziałającą między innymi zerwaniu materiału. Są oporne na ścieranie, rozciąganie, a także inne szkodliwe oddziaływania fizyczne.

Są także niezastąpione na tych stanowiskach pracy, w których konieczne jest dysponowanie dużą liczbą narzędzi, które pracownik musi przenosić wraz z sobą pomiędzy różnymi miejscami. Spodnie BHP tworzą pod tym względem wyjątkowe ułatwienie – wyposażone są w duże i solidne kieszenie, a także dodatkowe elementy pozwalające na doczepienie lub zamocowanie wybranych sprzętów. Dzięki temu potrzebne sprzęty są zawsze pod ręką, gotowe do użycia.

Wybór spodni BHP – na co zwrócić uwagę, o czym warto pamiętać?

Odzież BHP to temat niezwykle ważny, szczególnie gdy mowa o spodniach pracowniczych. Dlatego warto zwrócić uwagę na możliwości oferowane przez poszczególne dostępne modele spodni. Powinny być nie tylko dopasowane do rozmiaru Twoich pracowników, ale również ułatwiać wykonywanie ich codziennych obowiązków.

Polecamy zwrócić uwagę na materiały wykorzystane do produkcji spodni oraz na ich rozciągliwość. Materiały elastyczne pomocne są na tych stanowiskach pracy, gdzie wykonuje się dużą liczbę kroków lub pracuje w różnych pozycjach (klęcząc, na stojąco, w pozycji siedzącej). Wówczas, rozciągliwe wstawki oraz elastyczny klin w rozkroku są na wagę złota. Niektóre modele posiadają także elastyczny pas, co pozwala zrezygnować z używania szelek zabezpieczających.

Ponadto warto zwrócić uwagę na obecność dodatkowych warstw zabezpieczających miejsca najbardziej narażone na uszkodzenie. Do takich analizą przede wszystkim kolana, które powinny być wzmocnione specjalną warstwą. Oprócz nich pomocne okazują się wzmocnienia kieszeni, które przeciwdziałają ich niepożądanemu zerwaniu.

Spodnie BHP – praktyczne i użyteczne

Kieszenie to kluczowa sprawa w każdych spodniach BHP, dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na ich ilość, ale także rozmiar i sposób wykonania. Polecamy wybierać modele z pojemnymi workami kieszeniowymi, a także kieszeniami typu cargo. Ponadto, dobrym wyborem mogą okazać się dodatkowe kieszenie i segregatory wszyte w spodnie, dedykowane do przechowywania konkretnych grup narzędzi – na przykład śrubokrętów lub nożyków.

W wielu zakładach pracy ważne jest także, aby odzież robocza pokryta była wzorami lub naszywkami sygnalizującymi i ostrzegawczymi. Jest to niezastąpione zabezpieczenie w przypadku osób pracujących na świeżym powietrzu, w terenach zabudowanych oraz w wielkopowierzchniowych magazynach. Wówczas, dysponowanie wstawkami o intensywnym kolorze i odblaskowej powierzchni zwiększy widoczność pracownika, nawet po zmroku oraz w pomieszczeniach o ograniczonym naświetleniu.

Powiązane artykuły

Leave a Comment