Sypialnia Twoich marzeń

Sypialnia Twoich marzeń

Jaka powinna być? Każdy ma nieco inne wyobrażenie idealnej sypialni – jeden element aranżacji takiego pokoju jest jednak kluczowy – to łóżko. To od niego, w głównej mierze, zależy jakość snu. Komfortowe łóżko plus sprzyjający odpoczynkowi wystrój to gwarancja uzyskania oczekiwanego efektu, czyli udanego wypoczynku. Sypialnie w większości utrzymane są dziś w stylu minimalistycznym albo rustykalnym i w stonowanej kolorystyce. Zbyt dynamiczna linia mebli i żywe kolory mogłyby zakłócić relaks, dlatego warto postawić na aranżacyjną harmonię.

Styl i komfort

Połączenie tych dwóch cech – stylu i wygody – daje szansę stworzenia idealnej sypialni, czyli miejsca, w którym odzyskujemy spokój po pełnym wyzwań dniu i uzyskujemy nowy zapas energii u progu nowego dnia.

Aby sypialnia spełniała te funkcje, musi być zgodna z nami – niekoniecznie najpopularniejszymi w danym sezonie trendami, choć współczesny design w dużej mierze bazuje na rozwiązaniach holistycznych, skupiających się na tworzeniu stylu będącego całością estetyczną i emocjonalną.

Takie założenia w sposób szczególny sprawdzą się właśnie w sypialni, musimy jednak pamiętać, że najpiękniejsza kolorystyka i dodatki, takie jak designerskie dywany, poduszki, narzuty, czy awangardowe oświetlenie, nie spełnią naszych oczekiwań, jeśli umieścimy w sypialni niewygodne łóżko.

Optymalnym rozwiązaniem będzie znalezienie modelu zapewniającego najlepsze warunki do wypoczynku, który jednocześnie będzie się komponował z całością aranżacji sypialni.

Stylowe łóżka, to zarówno zawsze modne łóżka z drewna i z metalu, jak i nowoczesne oraz  proste w formie, łóżka tapicerowane. Największym zainteresowaniem cieszą się łóżka w naturalnych kolorach drewna (np. sosny, buku czy czereśni), łóżka brązowe oraz łóżka białe i czarne.

Metal, drewno i skóra ekologiczna

Oferta łóżek jest dziś bardzo różnorodna, dlatego każdy powinien znaleźć łóżko idealne dla siebie. Uniwersalna kolorystyka stelaży w przypadku łóżek drewnianych, metalowych oraz łączonych – z elementów drewnianych i metalowych – pozwala z łatwością dobrać do nich kolory materiałów dekoracyjnych.

Sprawdź:  Jak wybrać rolety dzień noc?

Na białym, czarnym, metalicznym lub beżowym czy brązowym tle świetnie będą się prezentowały zarówno kolory stonowane, np. modne dziś szarości, jak i nie mniej modna butelkowa zieleń czy kolor musztardowy albo eleganckie bordo i fiolet.

Łóżka drewniane są jednymi z najczęściej wybieranych – przemawia za nimi nieprzemijająca elegancja i estetyczna uniwersalność. Zarówno modele klasyczne, jak i rustykalne doskonale wpasowują się w klimat sypialni stylizowanych na dawne oraz sypialni nowoczesnych.

Również łóżka metalowe, charakteryzujące się finezyjną linią oparcia, można dostosować do sypialni w “starodawnym”, jak i minimalistycznym stylu. Łóżka metalowe oferowane są w wersji większej, jak i jednoosobowej. 

Jedne i drugie, same w sobie, są niebanalną dekoracją sypialni czy innego pokoju. Łóżka jednoosobowe, z oparciem usytuowanym od strony ściany, pięknie ją dekorują (oparcia takie przywodzą na myśl doceniany i dziś styl secesyjny) i mogą być inspirującą alternatywą dla typowej sofy.

Oferta łóżek do sypialni nie byłaby kompletna, gdyby zabrakło w niej łóżek tapicerowanych – prostych w formie i kolorze, obitych skórą ekologiczną, z atrakcyjnie prezentującymi się, np. pikowanymi wezgłowiami.

Powiązane artykuły

Leave a Comment