Blachodachówka na dach nowoczesny i tradycyjny – jaką wybrać i gdzie ją kupić?

Blachodachówka na dach nowoczesny i tradycyjny – jaką wybrać i gdzie ją kupić?

Blachodachówka jest niezwykle wszechstronnym materiałem dekarskim, który obecnie używany jest zarówno na pokrycia nowoczesne, jak i tradycyjne.

Wybranie właściwego materiału pokryciowego na dach ma bardzo duże znaczenie. Od niego zależny nie tylko wygląd domu, ale również to, jak będzie on trwały. Wśród dostępnych wariantów pokryć znajduje się blachodachówka Warszawa jest jednym z miast, gdzie oferowana jest ona w wielu wariantach. Czym warto kierować się przy zakupie blachodachówki? Jak dobrać ją na tradycyjny, a jak na nowoczesny budynek?

Czym jest blachodachówka?

Blachodachówka jest typem materiału dekarskiego, który powstaje z blachy. Blacha ta jest odpowiednio formowana, aby nadać jej kształt podobny do dachówki ceramicznej.

Ze względu na swoją formę blachodachówka jest materiałem łączącym w sobie wiele zalet, dlatego dzisiaj jest ona jednym z najpopularniejszych materiałów dekarskich używanym do krycia domów jednorodzinnych.

Jak zbudowana jest blachodachówka?

Nowoczesna blachodachówka jest materiałem powstającym z naciskiem na trwałość i estetykę. Jej rdzeń stanowi blacha poddana procesom antykorozyjnym, natomiast z zewnątrz i od spodu jest ona wykańczana specjalnymi warstwami zabezpieczającymi oraz dekoracyjnymi.

W zależności od swojej budowy blachodachówka może zapewniać odporność na działanie czynników zewnętrznych nawet przez kilkadziesiąt lat, dlatego też może ona być bardzo dobrym wyborem dla osób poszukujących trwałego, ale też przystępnego cenowo i łatwego w montażu pokrycia na dach.

Producenci blachodachówki oferują ją również w wielu wariantach wzorniczych, co pozwala na dopasowanie jej do konkretnego domu pod względem jej kształtu, kolorystyki oraz wykończenia. Popularne są dzisiaj blachodachówki w kolorach jak szarość, ale również te czerwone, które mogą imitować naturalną dachówkę ceramiczną.

Gdy poszukiwana jest nowoczesna blachodachówka Warszawa to miasto, gdzie można zakupić pokrycia dachowe najlepszych producentów polskich i zagranicznych.

Gdzie kupić blachodachówkę?

Sprzedażą blachodachówki zajmuje się wiele punktów, między innymi firmy specjalizujące się w pokryciach dachowych, popularne markety budowlane, składy budowlane.

Sprawdź:  Rodzaje pomp ciepła - czym się różnią?

W Warszawie oraz w województwie mazowieckim szeroki wybór blachodachówki zapewnia firma dachprofil.com.pl, która współpracuje z markami Plannja, Ruukki oraz Pruszyński.

Blachodachówka na dach domu nowoczesnego

Blachodachówka jest bardzo dobrym wyborem do pokrycia dachu domu w nowoczesnym stylu.

Wybierane są wtedy najczęściej blachodachówki o prostym wzornictwie, na przykład proste z dekoracyjnym rąbkiem stojącym, które świetnie prezentują się na modnych teraz domach w stylu nowoczesnej stodoły. Mają one wtedy formę łatwej w montażu blachy, często wyposażonej też w praktyczny zatrzask.

Na nowoczesne domy często wybierana jest też blachodachówka płaska, która charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem.

Wśród kolorów popularne są zwłaszcza ciemne odcienie szarości, na przykład kolor antracytowy.

Blachodachówka na dach domu tradycyjnego

Blachodachówka może być również bardzo dobrym wyborem na dom w stylu tradycyjnym.

W tym przypadku popularne są materiały imitujące dachówki ceramiczne wykończone ozdobnym przetłoczeniem. Również można spotkać się z tradycyjnymi blachodachówkami imitującymi popularną kiedyś karpiówkę. Wybór kształtów jest więc bardzo szeroki, co pozwala na dobranie właściwego pokrycia do domu.

Na tradycyjne budynki najczęściej wybierana jest blachodachówka w kolorach ceglastym, ale również ta szara czy brązowa.

Wysokiej jakości blachodachówka Warszawa – z dostępnymi wariantami można łatwo zapoznać się na stronach producentów oraz sprzedawców pokryć.

Jaka jest cena blachodachówki?

Koszty związane z zakupieniem blachodachówki do krycia dachu domu jednorodzinnego będą głównie zależne od jej rodzaju, producenta, ale też od wzoru i koloru.

Najczęściej trzeba liczyć się z wydatkiem wynoszący od około 25 złotych za 1 metr kwadratowy materiału do nawet ponad 50 złotych za 1 metr kwadratowy przy wyższej jakości blachodachówce.

Powiązane artykuły

One Thought to “Blachodachówka na dach nowoczesny i tradycyjny – jaką wybrać i gdzie ją kupić?”

 1. Nico

  Witam,
  jestem na etapie poszukiwania wykonawcy do dachu. Przy okazji rozmawiam z firmami na temat materiału.
  Buduję dom piętrowy z nieużytkowym strychem (graciarnia). W projekcie mam blachę na rąbek i nie ukrywam, że wybrałem ten materiał jedynie ze względów estetycznych (pasuje do stylu i bryły budynku).
  Pytam każdego fachowca o opinie i większość kręci nosem. Na razie dowiedziałem się, że:
  – mocno pracuje w temperaturach ciepłych / zimnych
  – ciężko się układa w zimę
  – faluje więc nie dają gwarancji, że wizualnie będzie dobrze
  – głośna podczas deszczu (u mnie akurat nie będzie użytkowany strych więc pomijam)
  – droższa w ułożeniu niż blachodachówka
  – jak przyjdzie do wymiany to jest problematycznie bo trzeba ruszać cały płat i sąsiadujące
  Jak pytam o plusy to mówią, że zazwyczaj gwarancja na 30 lat i ładnie wygląda. I tyle.
  Prawda to wszystko? Naprawdę to taki nędzny materiał czy z jakiegoś powodu próbują mnie przekonać do czegoś innego? Skąd więc jego popularność?
  Ewentualnie proszę o opinie kogoś, kto rzeczywiście użytkuje.

Leave a Comment