Jak dopasować meble drewniane do aranżacji mieszkania?

Jak dopasować meble drewniane do aranżacji mieszkania

Drewniane meble cieszą się niesłabnącą sławą od wielu lat. Ich wytrzymałość, piękny wygląd i możliwość renowacji sprawiają, że nawet wyższa cena w porównaniu do mebli wykonanych z innych materiałów nie odstrasza od nich klientów. W końcu warto zapłacić za coś, co szybko okaże się warte swojej ceny. Jakie meble drewniane wybierać do mieszkania, aby cała aranżacja wyglądała schludnie, elegancko i wyjątkowo?

Meble drewniane do salonu – jakie będą wyglądać najlepiej?

Meble Drewniane wybierane do salonu powinny przede wszystkim pasować swoim charakterem do aranżacji całego pomieszczenia. Gdy salon utrzymany jest w klasycznym, pełnym drobnych dekoracji i wzorów charakterze, z pewnością uroku może dodać mu Szafa Drewniana o jasnym kolorze, z ozdobną rączką i żłobieniami na drzwiach. Jeśli jednak pomieszczenie stylizowane jest na nowoczesny i zarazem minimalistyczny styl, w którym mile widziane są głównie proste meble o surowej fakturze, charakteru dodać może Komoda Drewniana o prostym kształcie, w której projekcie główną ozdobą jest sam jej kolor i faktura.

Mówiąc o kolorach, warto zastanowić się także nad odcieniem wybieranego przez siebie drewna. Aby styl całego salonu pozostał spójny wizualnie i wszystkie meble wyglądały w nim jak jeden wielki komplet, warto trzymać się jednej barwy we wszystkich dobieranych do wnętrza elementów. Oczywiście można także zdecydować się na efekt kontrastu, czyli zestawienie dwóch śmiałych odcieni mebli. Wówczas połowa z nich powinna mieć jasny odcień, natomiast reszta może być zbudowana na przykład z hebanu, który słynie z głębi swojego koloru. Żeby jednak cały efekt miał sens i tworzył ciekawą wizualnie stylizację salonu, dobrze jest nie dodawać do pomieszczenia większej ilości barw. Zasłony, firany, podłoga, ściany, dywan, czy nawet sofa powinny wówczas zostać utrzymane w neutralnych kolorach, które nie zaburzą całego efektu kontrastu mebli.

Szafa drewniana do sypialni – tu musi być przytulnie!

Meble drewniane do sypialni rządzą się swoimi prawami – tu nawet jeśli zagości nowoczesny styl pełen minimalizmu, tak naprawdę najważniejsze jest, aby nie stracić na przytulności wnętrza. W końcu sypialnia jest miejscem, w którym po ciężkim dniu domownicy powinni móc się zrelaksować, odpocząć i ułożyć do regenerującego snu. Szukając szafy, komody, czy łóżka odpowiedniego do tego pomieszczenia, poleca się głównie jasne odcienie drewna. Nie od dziś wiadomo, że ciemne barwy mogą dość łatwo zdominować wnętrze.

Współczesny styl aranżacji pomieszczeń często jednak nawet do sypialni wnosi kontrasty i śmiałe barwy, w tym również czerń. Czy takie odcienie mogą mieć tam swoje miejsce? Oczywiście, że tak! Żeby jednak wszystko wyglądało dobrze, warto przełamać czerń i inne ciemne kolory jaśniejszymi barwami. Może to być biel, szarość lub krem, wówczas pomieszczenie nabierze schludnego charakteru. Mogą to być jednak bardziej śmiałe odcienie niebieskiego, fioletu, czy różu – jedyne, o czym należy wtedy pamiętać, to utrzymanie dodatków w pasującym do całości kolorze.

Powiązane artykuły

Leave a Comment