Kabina prysznicowa: drzwi przesuwne czy uchylne?

Kabina prysznicowa drzwi przesuwne czy uchylne

Kabiny prysznicowe są istotnym elementem aranżacji łazienki. Powinny być funkcjonalne, a jednocześnie idealnie dopasowane do panującego w pomieszczeniu stylu. Na szczęście współcześni producenci są łaskawi dla klientów, oferując im szeroką gamę różnych modeli. Zawsze pozostaje jednak dylemat: wybrać drzwi rozsuwane czy może uchylne? Postaramy się rozwiać wątpliwości i opowiemy o obu tych rozwiązaniach.

Kabina prysznicowa z przesuwnymi drzwiami

Na https://www.salonyhoff.pl/kabiny-prysznicowe/ znajdziesz wiele różnych rozwiązań, jeśli chodzi o kabiny prysznicowe. Są to zarówno kabiny z brodzikiem, jak też walk in. Różne wymiary kabin prysznicowych pozwalają na dobranie odpowiedniego modelu do metrażu łazienki.

Najlepszym rozwiązaniem do niewielkiego pomieszczenia będą właśnie drzwi prysznicowe rozsuwane, ponieważ nie zajmują miejsca. Montaż takiej kabiny prysznicowej jest zatem możliwy nawet w małej i ciasnej łazience.

W nieustawnych łazienkach swobodny dostęp do prysznica bywa wyzwaniem. Tymczasem kabinę prysznicową z przesuwnymi drzwiami można bez problemu otwierać, natomiast szkło przezroczyste dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń. Ponadto obok prysznica można wówczas ustawić meble czy sprzęt (np. pralkę), ponieważ drzwi nie będą o nie uderzać.

Trzeba jednak pamiętać, że drzwi rozsuwane składają się z części. Elementy przesuwają się po specjalnych prowadnicach. Są to dodatkowe zakamarki, które trzeba regularnie czyścić. Z drugiej zaś strony ich użytkowanie jest ciche, a same drzwi nie ulegają usterkom. Ponadto woda po kąpieli nie kapie z nich na podłogę, co sprawia, że są niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

Kabina prysznicowa z uchylnymi drzwiami

W przypadku kabin z uchylnymi drzwiami uwagę przykuwa przede wszystkim design. Takie drzwi prysznicowe są zwykle wykończone eleganckimi detalami, które dodają charakteru całej łazience. Świetnie wpisują się w aranżację w stylu industrialnym, ale także minimalistycznym czy modernistycznym.

W ten sposób można wydzielić dużą, komfortową i zamykaną eleganckimi drzwiami przestrzeń, a matowa szyba dodatkowo zapewni prywatność. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak w większych łazienkach.

Sprawdź:  Gdzie kupić materiały budowlane – hurtownia budowlana Szczecin

Drzwi uchylne są łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ nie nachodzą na siebie. Warto też podkreślić, że nowoczesne kabiny prysznicowe wykonane są ze szkła hartowanego z powłoką ochronną. Zapewnia ona higienę i ułatwia czyszczenie kabiny.

Drzwi tego typu nie zacinają się i są łatwe w użytkowaniu. Bez problemu skorzystają z nim dzieci czy osoby starsze (szczególnie, gdy jest to prysznic walk in). Drzwi mogą być jedno- lub dwuskrzydłowe.

Jednoskrzydłowe drzwi sprawdzą się również w małej łazience – pod warunkiem, że ich otwieranie nie będzie blokować przejścia lub kolidować z meblami. Dwuskrzydłowe drzwi montuje się raczej w dużych łazienkach. Warto również wiedzieć, że dostępne są modele drzwi, otwierane do środka.

Nowoczesne kabiny prysznicowe – designerskie i funkcjonalne elementy wyposażenia

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu – obecnie dostępne są na rynku kabiny, które cechują się wyjątkowym wzornictwem. Producenci przywiązuję dużą wagę do detali, które nadają łazience niepowtarzalnego klimatu.

Można zdecydować się na kabinę z eleganckim wykończeniem i uchwytami. Z drugiej jednak strony dostępne są subtelne uchwyty i bezramowe wersje kabin. Takie kabiny prysznicowe idealnie dopasowują się do reszty pomieszczenia, stanowiąc niemal integralną część łazienki. Wiele modeli wyposażono w praktyczne półki i uchwyty, dzięki czemu nie musisz doposażać łazienki w (często mało estetyczne i problematyczne w montażu) inne elementy.

Kabiny prysznicowe są higieniczne i funkcjonalne, a dzięki dostępności różnych wymiarów i modeli – odnajdą się w każdej łazience, niezależnie od jej metrażu.

Powiązane artykuły

Leave a Comment