Płaszcz z blachy ocynkowanej – różnorodne zastosowanie

Płaszcz z blachy ocynkowanej – różnorodne zastosowanie

Bywa, że izolacja składa się z większej liczby warstw niż jedna. Wszystko zależy od specyfiki układu, lecz niekiedy potrzebna jest dodatkowa struktura, aby zagwarantować instalacji nieprzerwaną pracę. Taką dodatkową warstwę stanowią płaszcze ochronne z blachy.

Ich rolą jest zabezpieczenie podstawowej izolacji – najczęściej wykonanej z wełny mineralnej, kauczuku czy poliuretanu. Znacznie wytrzymalsza blacha jest gwarancją podniesienia solidności całego systemu, co ma niemałe znaczenie w przestrzeniach nastawionych chociażby na warunki atmosferyczne czy czynniki robocze. Dzięki temu można je z powodzeniem stosować nie tylko na zewnątrz, ale również w środku hal produkcyjnych czy magazynów.

Tzw. izolacja przemysłowa – do której bez wątpienia zalicza się płaszcz z blachy ocynkowanej – jest dość szerokim  obszarem, w skład którego wchodzi wiele metod zabezpieczania układów. Wariant ocynkowany wykonuje się poprzez nakładanie na stal warstwy cynkowej.

Robi się to przede wszystkim po to, aby wzmocnić materiał, nadać mu właściwości antykorozyjne, co w przypadku np. instalacji termicznych czy klimatyzacyjnych ma niemałe znaczenie. Odporność na ogniwa powstawania rdzy znacznie wydłużają żywotność rur. Płaszcz ochronny z blachy ocynkowanej ma też cechę, o której rzadko się myśli. Jest estetyczny. Świetnie pasuje do nowoczesnych, industrialnych wnętrz, gdzie minimalizm spotyka wysoką funkcjonalność.

Płaszcz na rury w sklepie Centrum izolacji

Sklep Centrum izolacji proponuje swoim nabywcom rozwiązania łączące w sobie niezawodność oraz wysoką funkcjonalność z konkurencyjnymi cenami. Pracownicy przedsiębiorstwa realizują zlecenia na zamówienie – tak, aby każdy klient mógł sprecyzować swoje potrzeby, jeśli chodzi o płaszcz na rury. W zależności od zapotrzebowania i natężenia zamówień, na realizację trzeba poczekać od dwóch do siedmiu dni roboczych.

Czas oczekiwania uzależniony jest także od stopnia zaawansowania samego zamówienia. Dbałość o najdrobniejszy detal powoduje, że pracownicy Centrum izolacji nie idą na żadne kompromisy. Otrzymany produkt spełnia nawet najbardziej wygórowane oczekiwania i standardy.

Sprawdź:  Silka Tempo – 8 zalet budowy domu z wielkoformatowych bloczków silikatowych

Każda osoba związana z obszarem przemysłowym szukająca solidnego sposobu na zabezpieczenie instalacji zdecydowanie powinna sięgnąć po płaszcz ochronny na izolację w wariancie ocynkowanym. To rozwiązanie idealne dla wszystkich, którym zależy na zadbaniu o układ bez konieczności sprawdzania jego szczelności i nieustannej konserwacji. Dodatkowa warstwa ocynkowania doskonale przeciwdziała szkodliwym skutkom długotrwałego kontaktu z wodą i utrzymującą się w przestrzeni wilgocią.

To także świetne rozwiązanie w przypadku konieczności naniesienia na instalacje warstwy farby lub lakieru dla podtrzymania spójnej kolorystyki. Wszystkie te cechy powodują, że płaszcz ochronny z blachy stalowej ocynkowanej staje się rozwiązaniem doskonałym i niezawodnym w każdym przypadku, kiedy istnieje potrzeba ochrony warstwy izolacyjnej instalacji złożonej z rur. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu Centrum izolacji.

Powiązane artykuły

Leave a Comment