Kit do drewna – jaki wybrać i co warto o nich wiedzieć?

Kit do drewna - jaki wybrać i co warto o nich wiedzieć

Kit do drewna to produkt, który pozwala wyrównać ubytki w drewnianej powierzchni, a dzięki temu przywrócić jej estetyczny wygląd. Na rynku dostępny jest duży wybór tego typu specyfików. Jak zatem wybrać najbardziej odpowiedni i co warto o nich wiedzieć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Kiedy można wykorzystać kit do drewna?

Im dłużej i bardziej intensywnie użytkowana jest dana powierzchnia drewniana, tym częściej mogą pojawiać się na niej rozmaite szczeliny. Warto wiedzieć o tym, że nawet naturalne połączenia poszczególnych elementów, pod wpływem zmieniających się czynników zewnętrznych czy panującej w danym pomieszczeniu wilgoci, mogą się znacznie rozszerzać. W tych miejscach łatwo zbierają się rozmaite zanieczyszczenia oraz gromadzi kurz, co negatywnie wpływa na estetykę oraz funkcjonalność powierzchni. Aby zabezpieczyć ją przed dalszym niszczeniem i przywrócić jej pierwotny wygląd, koniecznym jest zastosowanie kitu czyli elastycznego utwardzacza np. producenta Den Braven. Warto jednak wiedzieć, że będzie on pełnił właściwie swoją funkcję wyłącznie wtedy, gdy zostanie odpowiednio dopasowany do warunków, w jakich przyjdzie mu pracować. Jak zatem wybrać ten odpowiedni? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Na co zwracać uwagę przy kupowaniu kitu do drewna?

Podczas wybierania kitu do drewna, bez względu na to czy będzie to wysoko ceniony akryl Den Braven, czy produkt innej marki, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, wpływających na późniejszą pracę przy użyciu tego specyfiku oraz osiągnięte dzięki temu efekty. Jakie właściwości produktu mają zatem kluczowe znaczenie?

1.       Sposób wysychania. Tego typu specyfik może stwardnieć pod wpływem działania powietrza i wraz z upływem czasu lub pozostać subtelnie elastyczny.

2.       Czas niezbędny od momentu ustabilizowania łączenia do całkowitego wyschnięcia lub powstania elastycznej, choć stabilnej warstwy. Pierwszy proces może trwać nawet 2 tygodnie, natomiast ten drugi maksymalnie 20 minut.

3.       Zakres odporności na wahania temperatur. Należy pamiętać o tym, że decydując się na zastosowanie specyfiku w miejscu, do którego nie jest przeznaczony, może on szybko utracić swoje właściwości, funkcjonalność i szybko się wykruszy. Dlatego też należy zwracać uwagę na to czy jest odporny na wahania temperatury z zakresu – 20 do + 80 stopni Celsjusza.

4.       Możliwości malowania. To istotna cecha, ponieważ dzięki temu możliwe będzie dopasowanie koloru ubytku, który został uzupełniony, do pozostałej powierzchni.

Gdzie kupić kit do drewna?

Kit do drewna można kupić w sklepach z produktami do wykańczania wnętrz. Nabędziemy go zarówno stacjonarnie, jak i online. Duży wybór tego typu specyfików oferuje e-sklep Parkiety Pętlak, którego asortyment dostępny jest to https://parkietypetlak.pl/. Na jego wirtualnych półkach znajdują się wysokiej jakości produkty, w tym również popularny i ceniony przez fachowców kit do drewna Den Braven. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z przygotowanymi propozycjami i życzymy udanych zakupów.

Powiązane artykuły

Leave a Comment