Poznaj 5 sytuacji, podczas których bez podnośnika „ani rusz”. Krótki poradnik, jak nie dać zaskoczyć się w pracy

Poznaj 5 sytuacji, podczas których bez podnośnika „ani rusz”. Krótki poradnik, jak nie dać zaskoczyć się w pracy

Praca na wysokości wymaga stosowania odpowiedniego sprzętu. Jednak nie zawsze rusztowania się sprawdzają. Czasem w dane miejsce trzeba dotrzeć szybko, a pracę wykonać tego samego dnia w krótkim czasie. W takim przypadku podnośniki ruchome są niezawodne. Zatem poznajcie 5 sytuacji, kiedy bez podnośnika „ani rusz”.

Dotarcie do trudno dostępnych miejsc w magazynie czy hali produkcyjnej

Praca w wielkopowierzchniowym magazynie wymaga stosowania pojazdów elektrycznych. Najczęściej stosuje się wózki widłowe, jednak są prace kiedy zastosowanie podnośników ruchomych jest absolutnie niezbędne. Sprawdzają się zarówno podnośnik nożycowy, jak i przegubowy. Kiedy istotne znaczenie ma dotarcie w trudno dostępne i ciasne miejsce przez pracownika taki sprzęt jest niezawodny. Choćby prozaiczna i niezbędna czynność taka jak wymiana przepalonej żarówki w wysokim magazynie nie byłaby możliwa bez takiego sprzętu. Dzięki niemu pracę można wykonać bezpiecznie i stosunkowo szybko. Dzięki temu zapewnia się bezpieczeństwo pracy pracowników w czasie nocnej zmiany w magazynie czy tym bardziej na hali produkcyjnej.

Mycie okien zewnętrznych w wieżowcach

W przypadku wieżowców mycie okien zewnętrznych jest dość problematyczne. Oczywiście stosowane są specjalne platformy montowane na dachach. Jednak jeśli praca ma być wykonana w krótkim czasie to niezawodne są podesty ruchome koszowe. W tym przypadku pracownicy mają zapewnioną bezpieczną pracę na dużej wysokości. Znajdują się bowiem w koszu, który otoczony jest zewsząd barierkami, a także przypięci są specjalnymi pasami. Dzięki temu mogą wykonywać prace porządkowe dokładnie i bez strachu, choć niewątpliwie praca ta wymaga odwagi. W Polsce powstaje coraz więcej wieżowców w dużych miastach, zwłaszcza w Warszawie, w związku z czym popyt na takie usługi stale rośnie.

Wieszanie reklam wielkoformatowych

Są inne sytuacje kiedy zakup, a także wynajem podnośnika nożycowego jest odpowiednim rozwiązaniem. Reklamy wielkoformatowe umieszczane na fasadach budynków są przez niektórych podziwiane, a przez innych znienawidzone. Jedno jest pewne. Ten miejski widok jest możliwy tylko i wyłącznie dzięki ciężkiej pracy osób, które zajmują się wieszaniem reklam wielkoformatowych. Właściwie dzięki podnośnikom nożycowym czy teleskopowym nie ma miejsca w którym nie można by zainstalować takiej reklamy. Zatem pojawiają się one na wysokich kominach, wieżowcach mieszkalnych, a także budynkach komercyjnych. Warto zaznaczyć, że praca wymaga od osoby ją wykonującej braku lęku wysokości, gdyż poza zawrotami głowy, czy niedogodnościami związanymi z panującymi warunkami atmosferycznymi, w odpowiednio sprawdzonym pod względem bezpieczeństwa podnośniku nic jej nie grozi. Najczęściej do takich prac wykorzystuje się podnośniki na wynajem, chyba, że firma specjalizuje się w tego typu zleceniach, wtedy zakup jest jak najbardziej pożądany.

Sprawna naprawa trakcji elektrycznej

Po gwałtownych burzach i ulewach, a także silnych wiatrach bardzo często zdarza się, że linie trakcji elektrycznej zostają zerwane. Wtedy na pomoc wzywane jest pogotowie energetyczne. O ile mamy do czynienia ze słupem niskiego czy średniego napięcia, które można spotkać przy drodze, można zauważyć, że do naprawy bądź sprawdzenia instalacji często wykorzystuje się drabinę. Jednak czasem ona nie wystarczy, nie mówiąc o tym, że praca na drabinie nie jest najbezpieczniejsza. Dlatego przy tego typu pracach najczęściej wykorzystuje się podnośniki. Dzięki temu praca może być wykonywana sprawnie, a mieszkańcy odcięci od świata, bo tak można w dzisiejszych czasach nazwać awarie prądu, mogą cieszyć się znów możliwością korzystania z elektryczności. Wszak w dzisiejszych czasach korzystanie z niej nie jest uznawane za przywilej, a normę.

Sprawne gaszenie pożarów na wysokich kondygnacjach

Z podnośników bardzo często korzysta również straż pożarna. Oczywiście wykonywane są one na zamówienie i są stałym elementem wozów pożarniczych. Podnośniki hydrauliczne teleskopowe zakończone koszem są niezbędnikiem strażaków w pracy na wysokościach. Nie raz trzeba walczyć z pożarem na wysokich kondygnacjach, a nie zawsze możliwe jest w danym miejscu korzystanie z gaszenia przy użyciu helikopterów. Dlatego podnośniki są niezbędne.

Jak widać jest wiele sytuacji, kiedy podnośnik staje się niezbędnym sprzętem w pracy. Zatem wiele branż powinno inwestować w ich zakup lub wynajem.

Powiązane artykuły

Leave a Comment