Szybki przewodnik po podstawach toczenia z wykorzystaniem maszyn CNC

Szybki przewodnik po podstawach toczenia z wykorzystaniem maszyn CNC

Toczenie przy użyciu maszyn CNC to jedna z najpopularniejszych metod obróbki skrawaniem i zdecydowanie warto zapoznać się z tym tematem. Właśnie dlatego przygotowaliśmy przewodnik dla początkujących, który omówi podstawowe informacje dotyczące tego procesu. Po lekturze naszego artykułu na pewno będziesz w stanie zrozumieć większą liczbę zagadnień związanych z obsługą maszyn CNC.

Toczenie CNC – podstawowe informacje

Obróbka toczeniem przy użyciu maszyn CNC (Computer Numerical Control) jest bardzo popularną metodą pracy. Umożliwia bardzo precyzyjne kształtowanie przedmiotów z różnych materiałów, takich jak metal, drewno czy plastik. Co warto wiedzieć o tym procesie?

  • Toczenie CNC polega na obracaniu obrabianego przedmiotu wokół własnej osi, podczas gdy narzędzia tnące, takie jak noże tokarskie, przesuwają się wzdłuż materiału, usuwają jego zbędny nadmiar i nadają mu pożądany kształt. 
  • Toczenie CNC wymaga stworzenia odpowiedniego programu, który kontroluje ruchy narzędzi oraz obrabianego przedmiotu. Z tego powodu wymaga odpowiedniego przeszkolenia operatora.
  • Istnieje wiele rodzajów narzędzi tokarskich. Na przykład ostrza skośne albo takie przeznaczone do toczenia wzdłużnego i poprzecznego. Należy dobrać je w zależności od obrabianego materiału, jak i pożądanego efektu. 
  • Toczenie CNC istotne jest monitorowanie i kontrolowanie jakości obrabianego przedmiotu. Z tego powodu często wykorzystuje się podczas tego procesu również różnego rodzaju narzędzia pomiarowe. 
  • Toczenie CNC wymaga także przestrzegania rygorystycznych zasad bezpieczeństwa. Operator musi nosić akcesoria chroniące jego słuch oraz wzrok, a także stosować się do wytycznych producenta w zakresie obsługi, konserwacji i usuwania awarii. 

Toczenie CNC – gdzie kupić narzędzia i akcesoria?

Efekty toczenia zależą nie tylko od znajomości obsługi maszyny i przestrzegania odpowiednich procedur, ale także od jakości użytych narzędzi. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnych rozwiązaniach, koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną w sklepie internetowym skrawanie24. Znajdziesz tam najlepsze produkty umożliwiające precyzyjne toczenie CNC.

Sprawdź:  Regały paletowe i magazynowe Amrack - komfortowe składowanie produktów

Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że wszystkie narzędzia dostępne w sprzedaży pochodzą od renomowanych producentów takich jak Akko, Koves, MBC czy KNS. Gwarantuje to ich świetne parametry pracy i wysoką niezawodność. Co istotne, narzędzia do toczenia ze strony skrawanie24 są wykonane z wysokiej klasy materiałów, takich jak na przykład węglik spiekany. 

Dzięki bardzo rozbudowanej ofercie nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem idealnych narzędzi dla siebie. Intuicyjne filtry ułatwiają zlokalizowanie produktów po ich wymiarach, kierunku skrawania, systemie mocowania i innych przydatnych parametrach. 

Skrawanie24 – najkorzystniejsza oferta w sieci

Wszystkie narzędzia umożliwiające precyzyjne toczenie CNC dostępne w ofercie skrawanie24 są nie tylko jakościowe, ale także stosunkowo tanie. Dlatego, jeżeli zależy Ci na tym, by uzyskać najlepsze efekty pracy bez wydawania na to fortuny, to najlepszy możliwy wybór.

Co istotne, dostaniesz tutaj także produkty, które pozwalają na wykonywanie innych rodzajów obróbki skrawaniem. Polecamy zapoznać się z kategorią narzędzi frezarskich. Znajdziesz w niej frez prosty, promieniowy, ćwiartkowy, zgrubny, stożkowy czy frez do MDF i PCV. 


Jeżeli interesuje Cię wiercenie, to również będziesz zadowolony. W skrawanie24 zakupisz różnego rodzaju wiertła, gwintowniki, nawiertaki, a także rozwiertak ręczny i maszynowy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź opisy zamieszczone na podstronach produktowych. Dzięki temu poznasz wszystkie parametry techniczne danego narzędzia i upewnisz się, że jest tym czego potrzebujesz!

Powiązane artykuły

Leave a Comment