Zadbaj o komfort termiczny w swoim domu

Zadbaj o komfort termiczny w swoim domu

Zapewnienie sobie i swoim najbliższym wysokiego komfortu na co dzień jest niezwykle istotne i warto mieć je na uwadze podczas budowania domu. Warto zadbać nie tylko o odpowiedni podział przestrzeni, nowoczesne rozwiązania technologiczne i dobre wyposażenie wnętrz. Istotne jest także zapewnienie komfortu termicznego w domu. Jak się za to zabrać i jaką metodę ocieplania domu wybrać?

Postaw na innowacyjne metody ocieplania domu

Myśląc o ocieplaniu domu, wiele osób ma w głowie przede wszystkim warstwę termoizolacyjną z wełny mineralnej lub styropianu. Te tradycyjne metody ocieplania budynków przez lata cieszyły się ogromną popularnością i były szeroko wykorzystywane. Zarówno jedne, jak i drugi materiał świetnie chroni przed utratą ciepła. Niestety podczas układania wełny lub styropianu powstają liczne łączenia, które są często miejscem, przez które ciepło wydostaje się na zewnątrz. Wykorzystywanie styropianu oraz wełny mineralnej wiąże się z powstawaniem mostków termicznych, co sprawia, że cała warstwa jest o wiele mniej efektywna. 

Ze względu na wady, jakie mają tradycyjne metody ocieplania budynków, polecane jest ocieplanie domów pianką poliuretanową. Ta innowacyjna metoda cieszy się coraz większą popularnością i jest szeroko rekomendowana przez specjalistów z branży budowlanej. Nakładana metodą natryskową piana doskonale przylega do ocieplanej powierzchni. Jej warstwa jest jednolita i pozbawiona jakichkolwiek szczelin oraz łączeń. To przyczynia się do tego, że ocieplanie pianką PUR jest niezwykle wydajne. Nie powstają mostki termiczne, a ciepłe powietrze nie ma, którędy przedostawać się na zewnątrz. 

Komfort cieplny bez mostków termicznych

Brak mostków termicznych w powierzchni pianki poliuretanowej sprawia, że w domu jest o wiele cieplej. Nie ma szczelin, przez które ciepłe powietrze mogłoby wydostawać się z pomieszczeń. Dzięki temu w domu jest o wiele cieplej. Ma to wpływ na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Ciepłe powietrze pozostaje w środku, a nie ucieka na zewnątrz, dzięki czemu do ogrzania pomieszczeń zużywa się o wiele mniej paliwa opałowego dowolnego typu. Oznacza to, że inwestycja w ocieplanie domu pianką natryskową bardzo szybko zwraca się w postaci oszczędności na ogrzewaniu domu. 

Sprawdź:  Szukasz niezawodnego urządzenia do pracy? Wybierz podnośnik przegubowy

Ocieplanie metodą natryskową z wykorzystaniem pianki PUR to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Pianka poliuretanowa to materiał, który charakteryzuje się bardzo szerokim zastosowaniem i niezwykłymi właściwościami, takimi jak ochrona przed utratą ciepła i przed wilgocią, a także elastyczność, szybki sposób nakładania oraz niewielki czas oczekiwania na zastygnięcie. Dzięki temu wybór ocieplania domu pianką PUR jest naprawdę rozsądny i przede wszystkim bardzo opłacalny.

Powiązane artykuły

Leave a Comment