Co warto wiedzieć o drzwiach antywłamaniowych?

Co warto wiedzieć o drzwiach antywłamaniowych

W swoim domu każdy chce się czuć bezpiecznie. Dlatego ludzie decydują się na zastosowanie różnych zabezpieczeń jak np. drzwi antywłamaniowe. Ich konstrukcja pozwala zabezpieczenie osób i przedmiotów, które znajdują się wewnątrz mieszkania.

Drzwi antywłamaniowe – czym się wyróżniają?

Drzwi antywłamaniowe wyróżnia mocna konstrukcja i szereg dodatkowych zabezpieczeń. Drzwi mają nie pozwolić, aby do domu wszedł ktoś niepożądany. Z uwagi na to, że technika rozwija się coraz szybciej, producenci drzwi antywłamaniowych ciągle muszą szukać nowych rozwiązań. Złodzieje, posuwają się do przeróżnych działań, dlatego w wielu przypadkach duże znaczenie ma możliwość opóźnienia ich wejścia do środka o jakiś czas. 

Przed zakupem drzwi, trzeba zwrócić uwagę na ich konkretne cechy i parametry dotyczące antywłamaniowości. Są one przyznawane na podstawie konkretnych badań. 

Czas oporu

Podstawowym kryterium, które trzeba brać pod uwagę przy wyborze drzwi antywłamaniowych jest czas oporu. Wyróżnia się sześć klas:

  • A – czas oporu wynosi mniej niż 3 minuty,
  • B – czas oporu wynosi co najmniej 3 minuty, 
  • C – dzieli się na dwie podkategorie, pierwsza z nich charakteryzuje się czasem oporu równym 5 minut, a drugi czasem oporu równym 10 minut, 
  • czas oporu przynajmniej 15 minut, 
  • czas oporu przynajmniej 20 minut. 

Jak dobrze dopasować drzwi antywłamaniowe?

Wybierając drzwi antywłamaniowe trzeba wziąć pod uwagę kilka niezwykle ważnych kwestii. Przede wszystkim warto oszacować jakie panuje zagrożenie włamaniami w danej okolicy. Profesjonalni konsultanci z pewnością pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie, mieszczące się w dozwolonym obrębie cenowym. 

Nie można wskazać jednoznacznych zaleceń co do wybory klasy drzwi antywłamaniowych. Jest to sprawa w pełni indywidualna, zależna od wyboru producenta. 

Wyposażenie drzwi antywłamaniowych

Poszczególne drzwi antywłamaniowe mogę mieć różne zabezpieczenia. Jednak każdy model koniecznie musi mieć pręty, które wzmacniają konstrukcję, minimum trzy zawiasy, minimum dwa zamki ryglujące, minimum jedną wkładkę oraz bolce antywyważeniowe. Dzięki temu, można się czuć bezpiecznie we własnym domu. Dostanie się złodzieja co środka będzie bardzo utrudnione. 

Sprawdź:  Oferty mebli do domu dobrych w sklepach internetowych

Powiązane artykuły

Leave a Comment