Jak ożywić wnętrze salonu?

Jak ożywić wnętrze salonu

Od czasu do czasu potrzeba jest w życiu odmiana, zwłaszcza w mieszkaniu. Wnętrze, w którym przebywamy przez długi czas może  znudzić się i nie sprawiać radości.  Aby odmienić wygląd salonu, nie trzeba od razu robić generalnego remontu, typu: zrywanie podłogi i położenie nowej, czy całkowita zmiana wyglądu ścian. Wystarczy wymienić kilka mniejszych elementów, dodać kolorowe akcesoria, aby uzyskać zupełnie inny pokój.

Niewielka zmiana, a cieszy

Człowiek żyje w otoczeniu drobiazgów – niewielkich rzeczy, do których przywiązuje sporą wagę emocjonalną lub mających znaczenie dekoracyjne. Zamiast wielkich zmian, nieraz wystarczy dołożyć lub zmienić jeden element i wnętrze zyskuje nowy wygląd. To właśnie dodatki odgrywają istotną rolę w aranżacji i ożywiają wnętrze salonu. Decydując się na kolorowe dekoracje, trzeba pamiętać o zachowaniu proporcji i nie przesadzać z ilością kolorów oraz dodatków. Jaskrawymi elementami mogą być: dywan, poduszki, lampa. Na jasnym wnętrzu:  meble w kolorze białym, beżowym lub jaśniejszych barw drewna, ewentualnie delikatne odcienie szarości, pięknie wyglądają poduszki w kolorze miętowym. Przykład takiej aranżacji można odnaleźć na Biura Projektowego Espiro Interior www.espirointerior.pl. Wszystkie zmiany we wnętrzu łatwiej przeprowadzić, kiedy ścian mają jasne, pastelowe barwy.

Ponadczasowe połączenia kolorów

Zestawiając kolory, trzeba uważać, żeby nie wprowadzić chaosu do wnętrza. Nie wszystkie barwy można ze sobą łączyć. Zbyt wiele kolorowych elementów może zaburzyć ostateczny efekt i niekorzystnie wpłynąć na nastrój domowników. We wnętrzu, w którym panuje kolorystyczne zamieszanie, trudniej wypoczywa się i koncentruje.  Ponadczasowe są połączenia białego z czarnym, szarym lub niebieskim, koloru szarego z niebieskim, liliowym, żółtym i oliwkowym. Bez problemu można łączyć żółty z czarnym i zielony z fioletowym. Czerwone dodatki znakomicie ożywiają wnętrze salonu utrzymanego w odcieniach szarości. Z kolei butelkowa zieleń szykownie prezentuje się na tle ciemnobrązowych drewnianych mebli.

Sprawdź:  HK-Lasur – lazura do drewna dla profesjonalistów od Remmers

Wielkie zmiany

Całkowita zmiana aranżacji w salonie może być poważnym wyzwaniem. Można szukać inspiracji w internecie, prasie wnętrzarskiej lub zamówić projekt wnętrza  w biurze architektonicznym, które w oparciu o potrzeby klienta, projektuje wnętrze marzeń oraz sprawuje nadzór nad wykonaniem projektu.

Ożywianie wnętrza salonu ma na celu poprawienie jego wyglądu i sprawienie, aby przebywanie w nim stało się przyjemnością. Salon powinien być miejscem przytulnym, a jednocześnie reprezentacyjnym i funkcjonalnym. Nawet zmiana zasłon, czy wyeksponowanie najpiękniejszych pamiątek z wakacji odmienia wygląd tego pomieszczenia. Przebranie poszewek na poduszkach pozwala na szybką zmianę w salonie w zależności od pory roku lub zachcianki domowników.

Powiązane artykuły

Leave a Comment