Wady i zalety kupna mieszkania z rynku pierwotnego

Wady i zalety kupna mieszkania z rynku pierwotnego

Poprawa jakości życia w Polsce powoduje, że coraz więcej ludzi decyduje się na kupno własnego mieszkania. Młodzi ludzie najczęściej wybierają duże miasta, jako ich miejsce na ziemi. Największym powodzeniem cieszą się Kraków i Wrocław, oraz oczywiście Warszawa.

Znajdują tam bardziej dochodową pracę w porównaniu do mniejszych miejscowości. Większy jest również, tak ważny dla młodych ludzi dostęp do rozrywki, sklepów.  Małżeństwa z małymi dziećmi myślą o szerokiej ofercie edukacyjnej, oraz łatwo dostępnej opiece medycznej dla swoich dzieci.

 Ale jak kupić własne mieszkanie, aby spełnić swoje marzenia? Rynek mieszkaniowy jest w Polsce bardzo skomplikowany. Gubimy się gąszczu różnorodnych ofert, jakie proponują biura nieruchomości.  Mieszkania z rynku wtórnego są mniej komfortowym rozwiązaniem, niż nowe mieszkania. Używane mieszkania są w większości bardzo drogie w porównaniu do ich standardów. Często wymagają bardzo kosztownego remontu, który jest również procesem długotrwałym. Świadomość wysokiej kwoty jaką musimy zapłacić za mieszkanie, powoduje, że jeszcze trudniej zdecydować się na jego kupno.

Rozwiązaniem jest zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Argumentem jest 5 letnia gwarancja na wybudowane lokale. Wszystko jest nowe, wysokiej jakości. Niższe są więc koszty czynszu dla wspólnoty mieszkaniowej. Dodatkowo mamy możliwość wykupienia miejsca postojowego. Dzięki temu nie jesteśmy narażenie na szukanie miejsca do parkowania, za każdym razem, gdy wracamy do domu. Ważnym aspektem jest to, że mamy wpływ na wygląd naszego mieszkania. W ten sposób jest ono bardziej dostosowane do naszego gustu, sposobu życia, charakteru.

Należy jednak zachować rozwagę i zdawać sobie sprawę, iż, mimo że mieszkania z rynku deweloperskiego są pewnym i sprawdzonym rozwiązaniem to również zakup taki ma wady. Mimo dużego zainteresowania ze strony kupujących, wciąż wielu osobom trudno znaleźć mieszkanie. Często są wykupowane już na etapie budowania ławic. W praktyce oznacza to, że na wymarzone lokum trzeba poczekać nawet kilka lat. Dużą przeszkodę, aby je kupić jest bardzo wysoka cena takiej inwestycji. Rosnące zarobki w Polsce dają jednak nadzieje na poprawę bytu wielu mieszkańców tego kraju i kupno mieszkania, które często jest głównym celem materialnym w życiu wielu ludzi.

Sprawdź:  Obróbka drewna - co można zrobić z drewna?

Powiązane artykuły

Leave a Comment