Jak wybrać rolety dzień noc?

Jak wybrać rolety dzień noc?

Rolety dzień noc stały się bardzo popularne nie tylko wśród mieszkań, ale również w firmach czy większych nieruchomościach. Przydatne podczas codziennego użytkowania, ale także są bardzo atrakcyjnie wizualnie. Jakie rolety dzień noc mamy dostępne na rynku oraz jak je wybrać? O wszelkich zaletach z ich korzystania dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Rolety dzień noc pasują do różnych aranżacji, a także sprawdzają się w pomieszczeniach  w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym. Warto zatem dopasować odpowiednie modele rolety do swoich własnych potrzeb oraz wymagań.

Czym są rolety dzień noc?

Rolety dzień noc składają z poziomych pasków, znajdujących się na tkaninie. Same rolety mają dwie warstwy tworzyw, które można dowolnie ustawiać (przesuwać) – mogą na siebie nachodzić lub się rozchodzić. W ten sposób bardzo łatwo dopasowujemy ilość światła, które ma wpadać do danego pomieszczenia. Jesteśmy w stanie dokładnie regulować ilość promieni słonecznych, które przedostają się zza okna. Gdy chcemy ściemnić pomieszczenie, należy przesunąć na pasy zaciemniające. Nie musimy również martwić się, że roleta będzie prześwitywać, ponieważ zostały zaprojektowane ze specjalnego materiału.

Rolety dzień noc – zalety i wady

Do największych zalet rolet dzień noc można zaliczyć:

  • łatwość regulacji poziomu światła w pokoju
  • prosty montaż
  • estetyczny wygląd
  • odporność na osiadanie zabrudzeń
  • brak prześwitujących tkanin

Czy zatem rolety mają wady? Z pewnością warto zaznaczyć, że modele o stonowanych kolorach i nie z każdego materiału nie zawsze dają pełne zaciemnienie.

Jakie rolety dzień noc wybrać?

Gdy już wiemy, jak dokładnie działają oraz czym się charakteryzują rolety o typie dzień noc, można przejść do istotnych kwestii związanych z ich wyborem.

Rodzaj rolety

Niektóre rolety na rynku są o kilku różnych odsłonach, co dotyczy głównie ich budowy. W sklepach można spotkać rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami, gdzie materiał chowa się w specjalnej obudowie. Mamy także do wyboru rolety wolnowiszące oraz w mniejszej wersji, gdzie montuje się je za pomocą specjalnych uchwytów lub haczyków.

Kolorystyka

Na rynku można spotkać wiele wersji kolorystycznych rolet dzień noc. Pasy transparentne oraz zaciemniające mogą występować w wielu modelach. Dlatego bez problemu znajdziemy rolety w odcieniu bieli, beżu czy nawet szarości, brązów lub granatów. Obecnie mamy duży wybór tego typu produktów.

Poziom zaciemnienia

Producenci oferują rolety o różnej budowie, wykonane z wielu tworzyw, dlatego warto zwrócić na to uwagę, gdy zależy nam na odpowiednim poziomie zaciemnienia.

Montaż

Sposób montażu rolety zależy przede wszystkim od ich rodzaju. W przypadku rolet standardowych, czyli w mniejszej wersji mini wystarczą jedynie specjalnie haczyki lub dwustronna taśma klejąca. Gdy mamy do czynienia z modelami wolnowiszącymi lub w kasecie, przydatne będą specjalne uchwyty lub haczyki.

Cena

Głównie cena rolety dzień noc uzależniona jest od rodzaju, materiału oraz przede wszystkim wymiarów. To właśnie wymiary odgrywają właściwie główną rolę. Jednak ceny wahają się od 40 do nawet ponad 100 złotych za sztukę. Jeśli chcesz wybrać produkty dobrej jakości i cenie, wybierz rolety dzień noc – Bianex Wrocław. Z pewnością nie zawiedziesz się swoim wyborem.

Rolety dzień noc to przede wszystkim nowoczesne oraz bardzo uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu mamy nie tylko odpowiednią ilość światła w domu, ale również dane pomieszczenie zyskuje wizualnie. Z pewnością niektóre z modeli spełnią Twoje oczekiwania, wystarczy jedynie zwrócić uwagę na kolorystykę, materiał, wymiary oraz poziom zaciemnienia.

źródło zdjęcia: freepik.com

Powiązane artykuły

Leave a Comment